1. Dzisiaj przeżywamy 16 niedzielę zwykłą, w naszej parafii- chrzcielną o godz. 12.00  – Słowo Boże zachęca nas abyśmy przez odpoczynek znaleźli na nowo miarę wszystkich rzeczy, które czynimy, odnaleźli Boga.
  2. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. W ostatnim tygodniu zalano piwnicę i posunęły się prace przy finalizowaniu fundamentów.

  1. Bóg zapłać za ofiary indywidualne kwartalne: za deski z ul. Krakówki, Bóg zapłać druhom z Kościelnej Służby Porządkowej za zabezpieczenie przemarszu podczas procesji fatimskiej.
  2. 60 osób założyło szkaplerz we wspomnienie NMP z Góry Karmel. Chętni mogą to uczynić w zakrystii. Więcej informacji o szkaplerzu na stronie parafialnej w dziale duchowość.
  3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: – w poniedziałek bł. Czesława, prezbitera; – w środę św. Marię Magdalenę; – w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy; – w piątek św. Kingę, dziewicę; w sobotę święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, męczennika: za naszego wikariusza, księdza Jakuba będziemy się modlić w sobotę o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 9.00.
  4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów (samochody, rowery, quady) z racji przypadającego w tygodniu święta patronalnego kierowców św.
  5. Poszukujemy jeszcze tylko 3 osób chętnych do nowego Koła Różańcowego Kobiet. Wiek od 18 lat wzwyż. Proszę o zgłaszanie się do zakrystii.
  6. 9 i 10 września wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Częstochowy, na Górę św. Anny i Piekar Śląskich. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.
  7. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna: rano w soboty od godz. 8.00 do 9.00; wieczorem: od poniedziałku do Piątku godz. 16.30-17.30.
  • Na stronie internetowej parafii: o pielgrzymce głuchoniemych na Jasną Górę dn. 12 IX, konkursie Ziarna na opowiadanie o treści chrześcijańskiej; miesięczniku Egzorcysta poświęconemu trudnym sprawom wpływu złego ducha; Festiwalu Hosanna i zgłoszeniach do niego; Festiwalu Życia w dniach 20-26 lipca w Kodniu, Dział ogłoszenia dodatkowe Serdecznie zachęcamy.

Echo Katolickie: czego nie wiemy o In vitro? O faktach i przeinaczeniach na ten temat; jak uniknąć uczulenia lub poparzenia na słońcu i czym jest alergia słoneczna