1. Dzisiaj przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu, po Mszach świętych puszka na potrzebujących zbierana przez Caritas Parafialną.
 2. W tym tygodniu w liturgii: przeżywamy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30; W sobotę dzień Wigilii Bożego Narodzenia, zachowujemy tradycyjny post. O godz. 6.30 zostanie odprawiona ostatnia Msza św. Następna Msza to już Pasterka o północy. Okazja do spowiedzi św. w Wigilię od godz. 8.30 do godz. 10.00. zaś przed Pasterką od godz. 23.00 zapraszamy do uczestniczenia w Godzinie Czytań, czyli modlitwie psalmami, oczekiwaniu na narodzenie Zbawiciela. Spożywajmy wieczerzę wigilijną zgodnie z naszą tradycją, bez alkoholu, śpiewajmy wspólnie kolędy po Wigilii. Niech nikt nie pozostanie samotny.
 3. Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 XII) – Msza Święta o Północy i potem jak w każdą niedzielę.
 4. Drugi Dzień Świąt (26.XII) Msze Święte jak w każdą Niedzielę, Taca na Caritas diecezjalną.
 5. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w środę i sobotę o godzinie 6.30, dodatkowo w czwartek dla dzieci o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy na Roraty w soboty na 6.30 Prosimy o przygotowanie lampionów.
 6. Msza święta w int mieszkańców ul. Krakówki z racji nawiedzenia św. Znaków będzie sprawowana w piątek o godz. 18.00.
 7. Do jutra (poniedziałek 19.XII) ostatecznie można jeszcze dostarczać paczki w ramach akcji Rodzina-Rodzinie. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli się tej szlachetnej inicjatywy.
 8. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się nie w niedzielę świąteczną ale w ostatni czwartek miesiąca grudnia o godz. 19.00.
 9. Próba scholii odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16.00
 10. Bóg zapłać za ofiary z opłatka: (część 3) ul. Bananowa, Cytrynowa, Daktylowa 420 zł; Os. Dreszera 4003 zł, os. Hozera 1654 zł. ul. Grabianowska 885zł, ul. Krakówki 170 zł, ul. Podsekulska 80 zł; ul. Smocza 640 zł; Składowa Jednorodzinne 245 zł; Składowa 1 i 3- 257 zł; Stokrotki i Liliowa 230 zł; Śmiała 17 i jednorodzinne 694 zł i 10 Eur; Tulipanowa, Lawendowa, Różana 270 zł; Wiejska 150 zł; Zielna 1160zł; Zielona 190 zł; Żwirowa 2, 4, 6 – 832 zł. Taca z niedzieli budowlanej wyniosła 6408 zł. Bóg zapłać za ofiary a radnym za rozniesienie.
 11. Zakończyliśmy prace nad wykończeniem pomieszczeń gospodarczych i piwnicy budynku, a także częściowo nad wyposażeniem salek.
 12. Są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, dostępne przy wyjściu.
 13. Zachęcamy młodzież do tworzenia grup kolędników, którzy przygotują, choć ze 2 kolędy z pięknymi życzeniami, odpowiednie stroje, odwiedzą nas w Święta i jeśli zechcą mogą wesprzeć dobrowolnie cele misyjne. Szefów takich grup proszę o skontaktowanie się z parafią.
 14. W tygodniu i w Święta będzie dostępny nowy numer Pielgrzyma m. in. z rozkładem kolędy, który zamieścimy także na Internecie.
 15. Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: jak czynić miłosierdzie w dzisiejszych czasach? Na czym polega współczesne pogaństwo? Zapraszamy do czytania.
 16. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Wedziuk, kaw. zam. w Żerocinie, par. Drelów i Monika Wojda, panna zam. na ul. Orlicz-Dreszera par. tutejszej, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 17. Policja zwraca się z apelem do wszystkich o szczególną uwagę, ostrożną jazdę, rozwagę przy fajerwerkach i noszenie odblasków. Pełny tekst apelu Komendanta Wojewódzkiego Policji w gablotce.