1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową św. Jana Pawła II, Dzień Papieski. Sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczył proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP z Białej Podlaskiej ks. kan. Andrzej Biernat, który ma swój współudział w pomyśle budowy naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna powierza się w akcie ofiarowania Niepokalanemu Sercu Maryi, uzyskuje Bożą pomoc i łaskę darowania kar za grzechy. Ofiary do puszek po Mszy Świętej będą przeznaczone na zdolną młodzież poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Modlitwą ogarniamy także Służbę Zdrowia z racji dnia patrona.
 2. Na plebanii o godz. 17.00 kolejna z cyklu katechez przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy narzeczonych i chodzących ze sobą.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Kantego, kapłana; w środę Bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w czwartek św. Jana Pawła II, papieża; w piątek wspomn. dow. św. Józefa Bilczewskiego, bpa.
 4. Bóg zapłać za udział w ostatnim nabożeństwie fatimskim, i wszystkich uroczystościach związanych z Dniem Papieskim m.in. tydzień temu w niedzielę.
 5. We czwartek (22 X) w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpocznie się nowenna przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Z tej racji zapraszamy serdecznie wszystkich parafian a szczególnie młodzież – obowiązkowo kandydatów do bierzmowania – na różaniec o godz. 17.15, uroczystą Mszę Świętą oraz wspólną modlitwą poprzedzoną wprowadzeniem w nauczanie Naszego Patrona przygotowane przez uczniów naszego Gimnazjum. O godz 21.00 zachęcam wszytkie rodziny do zapalenia świecy, wspólnej modlitwy Apelem Jasnogórskim i innymi modlitwami, dziękując Bogu za dar małżeństwa i rodziny, za każdego z nas i za Ojca Świętego  oraz za Ojczyznę pred wyborami.
 6. Zachęcamy również młodzież do wzięcia udziału w spotkaniu modlitewnym przygotowującym do Dni Młodzieży w katedrze w piątek (23 X) o godz. 19.00. Zbiórka naszej młodzieży przed katedrą.
 7. Trwa cykl katechez o podstawach wiary, życiu rodzinnym, problemach wychowawczych w soboty o godz. 9.00 na plebanii. (Czerwonego Kapturka 7) Zapraszamy.
 8. Próba scholii w soboty o godz. 10.30
 9. Niedziela przyszła (25 października) to niedziela misyjna – taca na misje. Kandydaci do sakramentu bierzmowania odbędą swoją comiesięczną katechezę parafialną w przyszłą niedzielę o godz. 30 w kaplicy przy ul. Rakowieckiej.
 10. Komunikat Episkopatu przed wyborami.  (dodatkowo)
 • Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Stawiana jest więźba dachowa nad kaplicą oraz ściany piętra pozostałej części.
 • Bóg zapłać za ofiary na budowę wpłacone na konta w sierpniu: 3000 zł z ul. Korczaka; 1000 zł z ul. Kopciuszka; 500 zł z ul. Południowej; Cmentarnej, Dreszera; po 300 zł z ul Tulipanowej, Bananowej, Krakówki; 250 z ul. Zielonej; po 200 zł z ul. Żwirowej (4x), Łukowskiej (2x), Krakówki (2x) , Zielnej (2x); 150 zł z ul. Jordana; 100 zł z ul. Hozera, Czerwonego Kapturka, Daszyńskiego; 80 zł z ul. Miłej 50 zł z ul. Składowej40 zł z ul. Hozera Bóg zapłać.
 1. I Katolickie Liceum im. Świętej Rodziny zaprasza na kurs przygotowujący do osiągnięcia wysokich wyników na egzaminie kończącym gimnazjum. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kaplicy.
 2. Można pobrać kartki zaduszkowe przy wyjściach z namiotu. Na nich zapisujemy dusze naszych bliskich zmarłych, swoje imię i nazwisko, adres
 3. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: O tym czy małżeństwo po zdradzie jest możliwe, O ogromnej sile różańca, który gdy go odmawiamy złości całe piekło, oraz dlaczego człowiek czasami uwielbia czerpać radość z cudzego cierpienia. Zachęcamy do czytania. Zachęcamy do czytania.
 4. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana, śp. Jan Gruszczyński z ul. Dreszera l.83 i mieszkajacy na terenie parafii Mieczysław Ławecki l. 100 – Wieczny odpoczynek.
 5. Na stronie parafialnej o ćwiczeniach z obronności w Siedlcach, o spotkaniu nt SEKT w KLO dnia 21 X; o spotkaniu nt walki duchowej w KLO dnia 29 X; o kursie dla pilotów pielgrzymek; o stacji Franciszek organizowanej przez Zakon Franciszkański w św. Maksymilianie dnia 24 X na janpawel2.siedlce.pl