1. Dzisiaj 7 niedziela Wielkanocy, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, taca na ŚDM 2016 w Krakowie. W piątek wspomnienie św. Rity z Cascia.

  1. We wtorek zapraszamy wszystkich chętnych chłopców (bez ograniczeń wiekowych) do służby ministranckiej na spotkanie w namiocie po Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 17.30.
  2. W środę zapraszamy naszą młodzież, i wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie do ŚDM, a szczególnie do przygotowania czuwania w naszej parafii na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  3. W piątek Gimnazjum nr 6 obchodzi 15-lecie istnienia, oraz 150 rocznicę śmierci patrona ks. Stanisława Brzóski. Z tej okazji Msza Święta tutaj w namiocie o godz. 9.00.
  4. Z racji 1’ rocznicy ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry uroczystości odbędą się w sobotę w katedrze siedleckiej o godz. 12.00, ze szczególnym udziałem Parafialnych Zespołów Synodalnych.
  5. Od czerwca codzienna Msza Święta będzie sprawowana o godz. 18.00 a w niedzielę z godz. 16.00 przesunie się na godz. 18.00. Zapraszamy.
  6. Ksiądz Biskup Henryk Tomasik, otrzyma tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Dziękczynna Eucharystia za pracę duszpasterską Księdza Biskupa Henryka, będzie sprawowana przez niego samego we wtorek 19 maja br. o godzinie 18.00 w Katedrze Siedleckiej.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Z tej racji w sobotę w par. Ducha Świętego o godz. 18.00 odbędzie się czuwanie, na które powinny się udać przedstawiciele ruchów działających w parafii, wspólnot, stowarzyszeń. Odpust w parafii Ducha Świętego w niedzielę o godz. 12.00. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieła Caritas w naszej parafii oraz na pomoc na leczenie Lidii Michalec chorej na raka kości.
  8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach zaprasza na bezpłatny kurs „Komputer i Internet dla seniora”. Szczegóły w gablotce.
  • Echo Katolickie: o 25 rocznicy istnienie WSD Siedlce w Nowym Opolu; o co prosiła Maryja i jakie łaski obiecała czcicielom Cudownego Medalika; o mechanizmach działania tajnych służb specjalnych; o najnowszych zdobyczach medycyny w walce z bólem stawów. Zachęcamy do czytania.