1. Dzisiaj (16 VI) urocz. Najświętszej Trójcy; taca budowlana; katechezy chrzcielne o godz. 17.00 na salkach.
 2. W poniedz. wspomn. Św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w poniedziałek krąg biblijny o godz. 19.00 – ostatni przed wakacjami; w piątek wspomn. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 3. W czwartek (20. VI) urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), procesja po Mszy Świętej o godz. 9.00. Pozostałe Msze Święte: godz. 7.00, po procesji (przed 12.00), 18.00. Miejsca ołtarzy jak w tamtym roku: koło państwa Szczygłów (odpowiedzialna ul. Grabianowska); k. państwa Plichtów (odpowiedzialna ul. Południowa); przy kapliczce na Bajkowej (odpowiedzialna ul. Bajkowa); na ul. Zielonej k. państwa Potiopa (odpowiedzialna ul. Jasna i Zielona). Plansze na plebanii. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów oraz religijne ozdobienie okien na trasie procesji, dzieci kl. III i IV w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków we wtorek (18.VI) o godz. 17.40. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci I – Komunijne.
 4. Koncert „Siedlce dla Jezusa”, odbędzie się na siedleckim lodowisku, w Boże Ciało (20.VI) (godz. 19.00), połączony z modlitwą, Adoracją i świadectwami. Współorganizuje go nasza Parafia. Będą zbierane ofiary na dzieci z hospicjum domowego. Mogą się udać na niego całe rodziny, nawet z dziećmi. Wstęp wolny.
 5. We wtorek ks. bp Piotr Sawczuk udzielił Sakramentu Bierzmowania 72 osobom naszej młodzieży. Bóg zapłać wszystkim, na czele z ks. Mariuszem, którzy przygotowali kandydatów oraz samą uroczystość włącznie z pięknym wystrojem kaplicy. Bóg zapłać młodzieży za oczyszczenie placu parafialnego, a rodzicom za złożoną ofiarę 2750 zł na nagłośnienie przenośne.
 6. Od piątku, przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczorowej procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci. W czwartek po Bożym Ciele (27.VI) (ostatni dzień oktawy), zapraszamy dzieci z kontrolkami niedzielnymi (nagrody dla wytrwałych).
 7. We wtorek zakończenie roku szkolnego w kościele, Msze Święte o godz. 8.30 i 10.00, podczas których podziękujemy za Bożą pomoc w ciągu roku szkolnego; proszę rodziców aby dopilnowali spowiedzi i Komunii Świętej dzieci przed wakacjami. Gratuluję promocji a Dyrekcji Szkoły dziękuję za współpracę w dziele wychowania.
 8. Bóg zapłać za ofiary z 3 tygodni w sumie 7470 zł; wykonaliśmy w ostatnim czasie ocieplenia przewodów wentylacyjnych na strychu, oraz zakupu części kostki. Ofiary na tacę budowlaną będą przeznaczone na kostkę i jej wykonanie.
 9. Modlitwie Kościoła czyli Waszej polecamy przygotowujących się do święceń kapłańskich (22.VI, katedra, godz. 10.00)
 10. Męskie oblężenie Jasnej Góry 22.06 informacje na stronie i na tablicy ogłoszeń. Tam też o festynie „Krew dla miasta i powiatu Siedlce” z bezpłatnymi badaniami lekarskimi 23.06 w CKiS, godz. 10.00-14.00.
 11. Za tydzień 23 VI po Mszach Świętych zbiórka na ubogich i funkcjonowanie punktu Caritas, np. rachunki za prąd do zamrażarek aby przetrzymać żywność; o godz. 19.00 występ Scholii Dziecięcej kończący obchody 20-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Siedlcach w naszej kaplicy.
 12. Kancelaria nieczynna w czwartek, a od piątku w porządku wakacyjnym codziennie od 8.00 do 9.00
 13. W środę i czwartek nie będzie różańca przed Mszą Świętą wieczorową.
 14. Możliwość posługi jako katecheta w szkole, dla nauczycieli i nie tylko: Nabory do magisterskich niestacjonarnych studiów teologiczno-katechetycznych oraz podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych, informacje na tablicy.
 15. Rozpoczął się czerwiec, więc zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, będzie ono sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej, zachęcam do odmawiania litanii także i w domu. Litania do Serca Pana Jezusa, będzie odmawiana przy kaplice na ulicy Bajkowej w niedziele o godzinie 19:00.
 16. Pielgrzymka do Medjugorie, w dniach 9-16 września, zwiedzanie Mostaru, wyjazd nad morze, wodospady, modlitwa u Królowej Pokoju. Cena 550 zł i 230Euro Zapisy w zakrystii.
 17. Młodzież męską ze szkół ponadgimnazjalnych i studentów na rekolekcje w dniach 28-30 czerwca. Szczegóły na Tablicy ogłoszeń, zgłoszenia u księży.
 18. Zapowiedzi przedślubne: Emil Garbaczewski i Sandra Katarzyna Garbaczewska, cywilnie związani, obydwoje par. tut., zapow. III; Jakub Zawadzki, kaw. z par. tut., i Agata Chwedorczuk, panna z par. tut., zapow. II, Agnieszka Kalicka, panna i Andrzej Janowski kawaler, zam. w par. bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 19. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: o owocach adoracji Najświętszego Sakramentu; o przyczynach nienawiści do tego co chrześcijańskie i potrzebie naszej reakcji. Zachęcamy do czytania.