1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż wyraża naszą wiarę w Chrystusa, który w tym znaku ukazuje nam drogę życia i wysłużył na nim zbawienie. Modlitwie polecamy naszą Ojczyznę dziękując za 450-lecie wprowadzenia uchwał Soboru Trydenckiego, zatwierdzonego na Polskę właśnie w Parczewie.

2. We wtorek 16 IX zapraszam po Mszy Świętej o godz. 17.00 na spotkanie wszystkich Radnych parafialnych z Rad Ekonomicznych z par. św. Teresy i Ducha Świętego, którzy znaleźli się na terenie naszej parafii, oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w prace na rzecz Budowy Kościoła na spotkanie robocze.

2a. 17 września (środa) przypada kolejna smutna rocznica agresji Sowieckiej Rosji na Polskę w obliczu zmagania się z hitlerowskim wrogiem. Podczas wieczornej Eucharystii (godz. 17.00) bedziemy się modlić za wszytkich którzy wtedy zginęli, zostali internowani w łagrach i zaginęli.

3. W czwartek przeżywamy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci, na specjalne kazania podczas Mszy Świętych o godz. 17.00 do wtorku do czwartku. Obowiązkowo tych, którzy jeszcze nie odbyli spowiedzi po wakacjach.

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższą niedzielę tutaj na Mszę Świętą o godz. 9.00 a następnie na spotkanie.

5. I Komunia Święta – odbędzie się w dniu 3 maja 2015; przygotowanie: pierwsze spotkanie 21 września (III niedz. mca) godz. 14.00 kościół. św. Teresy.

 6. 5 października organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Zapraszamy rodziny (mężczyzn wraz z rodzinami) do wzięcia w niej udziału. Program obejmuje katechezę, modlitwę na Dróżkach Pratulińskich oraz Eucharystię i wspólny posiłek. Wyjazd o godz. 8.00 przyjazd ok. 16.00 Zapisy u księdza.

7. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: 2 x po 20 zł z ul. Dreszera, 100 zł z ul Gąski Balbinki; 2 x100 zł z ul. Kopciuszka i Glinianej, 200 zł. z ul. Żwirowej; 500 zł z ul Rakowieckiej; 2x 1000 zł z ul. Jordana i Porazińskiej; Panom za dokończenie budowy tymczasowego ogrodzenia. Trwają intensywne prace nad projektem tymczasowej kaplicy. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca na sumie o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza za Dobrodziejów i Ofiarodawców.

 – 8. Zapowiedzi: Tomasz Kościuk, kawaler z Augustowa, par. św. Jana Chrzciciela i Martyna Drygiel, panna z ul. Południowej par. tut – zap. III

Jacek Mazur, kawaler z Lublina, ul. Hirszfelda, par. Miłosierdzia Bożego i Anna Staniszewska, panna z ul. Grabianowskiej par. tut – zap. II

Adam Jastrzębski kaw. zam. na ul. Żwirowej par. tut i Justyna Iwańczuk, panna zam. w Krześlinku, par. św. Mikołaja w Krześlinie – zap. I

Dawid Gawron, kaw. zam w Wólce Wołynieckiej par. św. Józefa Robotnika w Wołyńcach i Joanna Kniaź, panna z ul. Zielnej, par. tutejszej – zap. I Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

9) Echo Katolickie:

10) Domowy Kościół i Stowarzyszenie Moria zapraszają małżonków i narzeczonych na seminarium „Przez śmiech do lepszego małżeństwa” w dniu 21 września w godz. 16.00-20.30 do Centrum Kultury i Sztuki, wstęp wolny. Więcej informacji na naszej stronie www.siedlcejanpawelII.pl Poza tym na stronie: Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II do Włoch; Forum Nauczycieli i wychowawców 20 IX w CKiS; Pielgrzymka Małżeństw i rodzin na Jasną Górę