1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, tzw. Gaudete (weselcie się), ołtarz można ozdobić kwiatami. Rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła zebrane w ostatnią niedzielę.
 2. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w środę o godzinie 6:30, i dodatkowo w środę o godz. 17.00. Już przedostatnia szansa aby uczestniczyły w nich dzieci, prosimy o przygotowanie lampionów.

 1. Bóg zapłać za ofiary: po 50 zł z ul. Korczaka, i Południowej; po 100 zł z ul. Żwirowej i Miłej; 200 zł z ul. Dreszera, akcesoriów elektrycznych z ul. Smoczej, 600 zł z ul. Bajkowej.
 2. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 20, 21 i 22 grudnia poprowadzi je ks. Andrzej Kania, wieloletni i uznany duszpasterz w Siedlcach. Godziny Mszy rekolekcyjnych: Sobota: 20 XII – godz. 9.00 (dzieci), 11.00; 16.00 i 18.00; Niedziela 21 XII – godz.: 9.00 (dzieci), 00, 16.00 (bierzmowani i młodzież) i 18.00; Poniedziałek 22 XII godz. 9.00, 11.00, 17.00 (dzieci) i 19.00.
 3. Bóg zapłać za prace przygotowawcze naszego namiotu-tymczasowej kaplicy panom (mamy eleganckie drzwi podarowane z ul. Czerwonego Kapturka i Bajkowej ), prace stolarskie z ul. Jasnej i Miłej; drzewo z ul. Bajkowej i Gąski Balbinki; za dostarczone dywany, wykonanie elektryki z ul. Smoczej i Czerwonego Kapturka.
 4. Jeśli ktoś z naszych wiernych posiada dostęp do choinek na wystrój świąteczny naszej kaplicy-namiotu, niech zgłosi się do zakrystii, przydałoby się nam trochę żwiru lub piasku, aby podsypać teren wokół namiotu.
 5. Bóg zapłać roznoszącym opłatek, i tym rodzinom, którzy przyjęli poświęcony chleb, który jest symbolem jedności, miłości oraz ofiarności. Cieszy, że przyjmują go nawet wynajmujący mieszkania. Kto nie otrzymał opłatka z różnych przyczyn, może pobrać go w zakrystii, albo kancelarii.
 6. Spotkania dla bierzmowanych w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 na plebanii (Czerwonego Kapturka 7), według podziału alfabetycznego.
 7. W przyszłą niedzielę otrzymamy informację o rozkładzie kolędy w naszej parafii.
 8. Przez cały okres Adwentu jest wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Adwentowe Caritas, które możemy zapalić potem na stole Wigilijnym. Ofiary minimalne to 5, 10 i 15 zł.
 9. Zgłosiła się już część potrzebujących pomocy materialnej z naszej parafii do organizującego się punktu Caritas. Koniecznie prosimy aby wszystkie te osoby jak i inne chcące otrzymywać pomoc pobrały z MOPS-u zaświadczenia o dochodach i przyniosły je do zakrystii po Mszach Świętych albo bezpośrednio do punktu Caritas w piątek, o godz. 10.00 na rogu ul. Smoczej i Korczaka. Prosimy także, jeśli uważamy, że ktoś cierpi niedostatek a wstydzi się zgłosić po pomoc, zgłosić taką osobę.
 10. Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach zaprasza na rekolekcje wykładowców, pracowników, studentów i chętnych  w dniach 15-17 grudnia br. do kościoła pw. Ducha Św. o godz. 19.00.  Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Skrzypczak z Archidiecezji  Warszawskiej, teolog i psychiatra.
 11. Echo Katolickie: Czy ludzie wierzący i praktykujący powinni się nawracać?;  Dlaczego niektórzy nie lubią świąt i na co zwrócić uwagę, by ten szczególny czas obfitował w rodzinną bliskość, ludzką życzliwość i przebaczenie; okres świąt często zmusza do zaciągania pożyczek. Jak nie dać się oszukać „chwilówkom” i parabankom
 12. Spotkaniu dla narzeczonych, małżonków chcących poprawić swoje relacje, przez videoprojekcję konferencji pt.: „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Rozpoczęcie o godz. 16.00. w niedzielę 14.XII stara kaplica przy św. Teresie.
 13. Za zmarłych i zabitych w czasie stanu wojennego, którego smutną rocznicę wprowadzenia obchodziliśmy  13 XII – Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie.