1. Dzisiaj przeżywamy 11 niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary na budowę kaplicy i kościoła. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, 24 czerwca, o godz. 18.00 ks. Biskup odprawi Mszę Świętą na rozpoczęcie budowy. Rozprowadzimy książkę o historii diecezji, Unitów i Siedlec. prof. WSD ks. Jacka Wojdy. Jeszcze zbierane są podpisy na rzecz akcji Stop Aborcji. (komunikat). Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30 i o 19.00 przy kapliczce na Bajkowej.
  2. Bóg zapłać za uczestnictwo w procesjach oktawy Bożego Ciała, w poświęceniu pól, za przygotowanie ołtarzy. Ufajmy, że Bóg pozwoli nam zebrać obfite plony tej ziemi oraz wysiłku naszych rąk w warsztatach i umysłów. Umiejmy dzielić się otrzymanym dobrem.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za pamięć, modlitwę, zorganizowanie przyjęcia przy namiocie z racji 20 rocznicy moich z kolegami święceń kapłańskich. Prezent sprawi, że plebania będzie jeszcze bardziej gościnna. W środę będziemy modlić się z racji 4 rocznicy święceń ks. Jakuba, niech nasz patron wspomaga go w posłudze i świętości.
  4. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy rodzinnej w domach.
  5. W poniedziałek i wtorek spotkania kandydatów do bierzmowania połączone z egzaminem o godz. 19.00 na plebanii.
  6. Za tydzień w niedzielę 21 czerwca rozpoczniemy odprawianie dodatkowej Mszy Świętej o godz. 7.00 w niedziele z racji upałów. Prosimy o zapoznawanie się z intencjami, które są wywieszone na tablicy ogłoszeń. Wtedy też odbędzie się zbiórka do puszek na KUL.
  7. W poniedziałek wspominamy Bł. Jolantę; w środę św. brata Alberta Chmielowskiego; w piątek modlimy się za uchodźców, szczególnie abyśmy pomogli prześladowanym chrześcijanom.
  8. Na stronie o tzw. Wieczorze Chwały W niedzielę, 21 czerwca odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej –pod hasłem: „Mój Tata Mój Bohater”; o rekolekcjach dla chłopców i mężczyzn w WSD w dniach 26-28 czerwca; o tanim obozie KSM w dniach 13-18 lipca w Białce k. Parczewa; o Jerychu Młodych które odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę w Pratulinie. Dział ogłoszenia dodatkowe Serdecznie zachęcamy.
  9. Echo Katolickie: Relacja z poświęcenia kość w Brzozowicy – rodzinnej miejscowości Ks. Proboszcza; czy ojcostwa można się nauczyć; zapobieganiu żylakom. Zachęcamy do czytania.
  10. Przypominamy, że strój w kaplicy, choć jest to tylko namiot, powinien być godny, nie przypominający plażowego.