1. Dzisiaj (13.III) przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu, 3 rocznica wyboru papieża Franciszka – dziękczynne Te Deum; 2 katecheza chrzcielna o godz. 17.00, na plebanii; Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.15.
 2. Kancelaria parafialna z racji spowiedzi w Parafiach Katedralnej i Bożego Ciała czynna tylko w środę, czwartek i sobotę.
 3. Bóg zapłać mężczyznom za prace w środę – rozebranie wiaty i porządkowanie płytek. W środę 16 III znowu na godz. 9.00 zapraszam do pracy mężczyzn: z koparką, przyczepką z traktorem, w rękawicach, ze szpadlami, grabkami.
 4. Wdzięczny Bogu za czas rekolekcji mówię Bóg zapłać wszystkim za pomoc przy organizacji rekolekcji szkolnych i Wielkopostnych: ks. Jakubowi za przygotowanie Grupy Ewangelizacyjnej, która głosiła naszym dzieciom i młodzieży; także Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 i katechetom; Panom: organiście i kościelnemu, wszystkim zaangażowanym w liturgię, ministrantom, scholii. Przede wszystkim samemu o. Juliuszowi Pyrkowi OFM Cap, za bogactwo myśli i entuzjazm wiary, ducha Franciszkowego, Bóg zapłać też za dary na stół plebanijny.
 5. Trwa nowenna do św. Józefa, Oblubieńca NMP. Upraszamy łask dla życia rodzinnego oraz spokojnej śmierci. Organizujemy wyjazd na nowennę do Sanktuarium w Szpakach, w dniu 16 marca (środa) o 18.00. Zapraszamy szczególnie mężczyzn i na modlitwę „za mężczyzn” Zapisy w zakrystii Cena ok. 15 zł.
 6. Można jeszcze zgłosić dodatkowo chorych, których odwiedzimy z Panem Bogiem w czwartek 17. III
 7. Nasza parafia będzie brała udział w niesieniu Krzyża podczas Siedleckiej Drogi Krzyżowej, za tydzień o, godz. 19.00 która przejdzie od katedry do kościoła pw. św. Józefa. Pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierz Gurdy. Niech do zakrystii zgłoszą się Panowie i Panie, które razem z nami, duszpasterzami poniosą krzyż od stacji 12.
 8. W przyszłą niedzielę Palmową: poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja ku czci Chrystusa Króla przed sumą o godz. 12.00. Dzieci na 10.30 przyniosą puszki i skarbonki z jałmużny wielkpostnej.
 9. Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach zaprasza społeczność akademicką: władze uczelni, wykładowców, pracowników, a przede wszystkim studentów, jak również wszystkich chętnych, na Wielkopostne Rekolekcje Akademickie „O MIŁOŚCI MIŁOSIERNEJ”. Rekolekcje odbędą się w dniach 14-16 marca o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Siedlcach.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, puszka przy obrazie Miłosierdzia. Szukamy także chętnych mężczyzn, mundurowych, strażaków, sportowców, kolejarzy, którzy mogliby stanąć przy Grobie Bożym na straży – zgłoszenia w zakrystii. Jest już lista na adorację i można zapisywać się na adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 11. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W ubiegłym tygodniu podłączono węzeł PEC – dziękujemy Przedsiębiorstwu za intensywność prac w ostatnim okresie, trwały prace wykończeniowe.
 12. Przy wyjściach z kościoła nowy numer Pielgrzyma z rozkładem Triduum oraz „Echa katolickiego”, w którym m.in. o sile modlitwy różańcowej; o krzyżu, który stał się symbolem największej miłości; o tym , że na kłamstwie niczego zbudować się nie da oraz o żółtaczce, która przez lata może rozwijać się bez objawów. Zachęcamy do czytania.
 13. W dniach 4-12 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Cena z wszystkimi wejściami 2200 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji na stronie www. – dział „Pielgrzymki”
 14. Zapowiedzi przedślubne (godz. 9.00, 12.00, 18.00): Mateusz Gąska, kaw. zam. w Łosicach, par. św. Zygmunta i Paula Pawluk, panna zam. Grabianów, ul. Morelowa, par. tut – zap. III – Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Władysław Klewek l. 100 z ul. Żwirowej i śp. Zygmunt Brokowski l. 72 z ul. Bajkowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.