1. Dzisiaj przeżywamy piętnastą niedzielę zwykłą – Ewangelia ukazuje rozesłanie Apostołów. Mają być w ciągłym ruchu i dyspozycyjni, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wielu ludzi. W par. św. Józefa spotkanie „Strumienie Miłosierdzia” dzisiaj o godz. 19.00;
  2. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. W ostatnim tygodniu w 90 procentach wybudowano fundamenty, i uzbrojono ściany piwnicy.
  3. Bóg zapłać za ofiary indywidualne i grupowe: Koło Różańcowe MB Ostrobramskiej 1000 zł na chorągiew procesyjną.
  4. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie. Proszę druhów z Kościelnej Służby Porządkowej o zabezpieczenie przemarszu.
  5. W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel. Będzie można rozpocząć noszenie szkaplerza Świętego poprzez akt jego założenia. Chętnych prosimy o obecność o godz. 18.00 i zaopatrzenie się w szkaplerz święty. Taki nosił nasz patron św. Jan Paweł II.
  6. Wyjaśnienie liturgiczne: Podczas Mszy Świętej zarówno kapłan jak i wierni mają ściśle określone partie do wypowiadania. Nie należy powtarzać za kapłanem np. słów konsekracji, gdyż są to słowa samego Chrystusa, które tylko kapłan może wypowiadać podczas liturgii.
  7. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna: rano w soboty od godz. 8.00 do 9.00; wieczorem: od poniedziałku do Piątku godz. 16.30-17.30. Utrudniony dostęp wynika także z ocieplania przez właścicieli budynku wynajętej plebanii.
  8. Na stronie internetowej parafii:; o pielgrzymce głuchoniemych na Jasną Górę dn. 12 IX, konkursie Ziarna na opowiadanie o treści chrześcijańskiej; miesięczniku Egzorcysta poświęconemu trudnym sprawom wpływu złego ducha; Festiwalu Hosanna i zgłoszeniach do niego; Festiwalu Życia w dniach 20-26 lipca w Kodniu, Dział ogłoszenia dodatkowe Serdecznie zachęcamy.
  9. Echo Katolickie: szczegóły dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę; czym jest szkoła Nowej Ewangelizacji powstała w naszej diecezji; o ograniczeniach sprzedaży leków bez recepty; jak wyjść z kredytu we frankach. Zachęcamy do czytania. Inna literatura: Pielgrzym – najnowsze wydanie dokumentujące wbicie szpadla, wizytę Jana Pawła II w Siedlcach oraz procesję Bożego Ciała; Kurier Siedlecki – to pomocne w nauce o regionie szczególnie w WOS – przegląd z 25 lat historii lokalnej, najważniejszych wydarzeń. Ofiary dobrowolne.
  10. Odszedł do Pana opatrzony świętymi sakramentami śp. Jan Misiak pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.30 w kościele św. Teresy; autobus spod kaplicy na Rakowieckiej odjedzie o godz. 9.00. Dzisiaj jeszcze różaniec za zmarłego tutaj po ostatniej Mszy Świętej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.