1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete (kolor Różowy). Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Proboszcz prowadzi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę w par. Czerwonka a ks. Jakub w Parczewskiej bazylice. Po Mszach świętych dzisiaj puszka na podtrzymanie Kościoła Katolickiego na wschodzie, gdzie pracuje  kilku księży z naszej diec. m. in. Ks. Jarosław Mitrzak.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomn. NMP z Guadelupe; we wtorek (13.XII) wspomn. św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w środę wspomn. św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła
 3. Do chorych udamy się w czwartek od rana. Proszę zgłaszać jeszcze potrzebujących.
 4. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w środę i sobotę o godzinie 6.30, dodatkowo w czwartek dla dzieci o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy na Roraty w soboty na 6.30 gdyż po nich będzie zawsze spotkanie połączone ze śniadaniem we wspólnocie. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 5. Msza święta w int mieszkańców ul. Porazińskiej z racji nawiedzenia św. Znaków odbędzie się w środę o godz. 18.00 a w intencji mieszkańców ul. Zielonej w czwartek o godz. 18.00
 6. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie Młodzieży z całych Siedlec, które odbędzie się u nas w kaplicy dnia 17 XII (sobota) o godz. 19.00 poprzedzone Mszą Świętą o godz. 18.00. W programie: konferencja, Adoracja, Spowiedź.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych comiesięczna puszka na rzecz ubogich zbierana przez Caritas.
 8. Bardzo dziękuję: wszystkim, którzy pomogli zorganizować rekolekcje parafialne: księżom spowiednikom, p. organiście i kościelnemu, naszej scholii, ministrantom, paniom za przygotowanie darów i ciast na stół rekolekcyjny. Caritas parafialnej i Młodzieży naszej za zbiórkę darów na rzecz ubogich w siedleckich supermarketach.
 9. Bóg zapłać za ofiary opłatka: (część 2) ul. Czerwonego Kapturka 590; Ganiewskiego 490; Jasna 852; Szkrzyneckiego i Partyzantów 50; Jordana 320; Kokosowa 400; Korczaka 510; Łukowska 4 i jednorodzinne 325; Miła 100; Morcinka 373; Morelowa 450; Porazińskiej 510; Radzyńska 485; Rakowiecka Szeregowe i jednorodzinne oraz Ślepa 590; Rakowiecka bloki 1120. Bóg zapłać za ofiary a radnym za rozniesienie. Pozostałem przeczytam za tydzień.
 10. Przez cały okres Adwentu będzie wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy czy na grobach bliskich w te Święta. Ofiary minimalne to 5, 10, 15 i 20 zł.
 11. Ogłaszamy akcję Rodzina- Rodzinie. Można wesprzeć uboższe rodziny z dziećmi paczką świąteczną. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii. Paczki przynosimy do 18 grudnia włącznie
 1. Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach zaprasza społeczność akademicką i chętnych na Rekolekcje, które odbędą się w dniach od 11 do 13 grudnia, w KAPLICY DA, przy parafii Ducha Św. wg porządku:

w niedzielę – 11 grudnia – godz. 20.00,

w poniedziałek i wtorek – 12 i 13 grudnia – godz. 19.00.

Rekolekcje będą tłumaczone na język migowy.

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do udziału w Rekolekcjach Adwentowych dniach od 19 do 21 grudnia do kaplicy przy kościele pw. Ducha Św. o godz. 19.30.
 2. Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: o przebaczeniu, które wyzwala, jego etapach i owocach; historia nawróconego Jarka, którego rozwód, bezdomność alkoholizm i więzienie doprowadziły na dno życia; jak wspomagać dzieci w uczeniu się. Zapraszamy do czytania.