1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły, służący rozważaniu bogatej tajemnicy Osoby Chrystusa i zbawczej wspólnoty Kościoła. Będą używane szaty liturgiczne koloru zielonego.
 2. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła. Dzisiaj na sumie Msza Święta w intencji dobrodziejów i ofiarodawców parafii. Bóg zapłać za przygotowanie wspólnego kolędowania i uczestnictwo.

 1. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć we Mszy Świętej 6 stycznia (Urocz. Objawienia Pańskiego – Trzech Króli), może jeszcze dzisiaj pobrać kredę i kadzidło, potrzebne do oznaczenia drzwi swoich domów i mieszkań.
 2. W przyszłą niedzielę (18 I) po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla bierzmowanych.
 3. W naszej parafii niedzielną chrzcielną będzie III miesiąca o godz. 12.00. Z tej racji odbędą się katechezy chrzcielne dla rodziców planujących rozwój rodziny i kandydatów na chrzestnych we wszystkie niedziele lutego po Mszy Świętej o godz. 16.00 na plebanii na Czerwonego Kapturka 7.
 4. Podobne katechezy dla narzeczonych zamierzających w dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński odbędą się w lutym i marcu po Mszach Świętych o godz. 9.00
 5. Trwa wizyta kolędowa: Odwiedzamy domy jednorodzinne przed południem od godz. 9.00, a bloki po południu (najwcześniej od 15.30 ale też i później). Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym oraz na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać za gościnne przyjęcie.
 6. Otrzymaliśmy z Chełma krzesełka, fisharmonię, konfesjonał. Bóg zapłać ks. ppłk. Grzegorzowi Kamińskiemu za dar serca a panom za jego przywiezienie. Bóg zapłać ks. Krzysztofowi Stepczukowi i parafianom ze Zwoli za dar monstrancji.
 7. W sobotę (3 I) próba scholii o godz. 15.30 na Czerwonego Kapturka 7.
 8. Zgłosiła się już część potrzebujących pomocy materialnej z naszej parafii do organizującego się punktu Caritas. Mamy jeszcze paczki noworoczne. Koniecznie prosimy, aby wszystkie te osoby jak i inne chcące otrzymywać pomoc pobrały z MOPS-u zaświadczenia o dochodach i przyniosły je do zakrystii po Mszach Świętych.
 9. Echo Katolickie
 10. Wyjazd Medjugorie: