1. Dzisiaj (10 I) przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców na rzecz parafii i budowy kościoła. Taca na budowę kościoła. Rozpoczynamy krótkie katechezy o rozumieniu Eucharystii za 5 min Msza Święta.
  2. W tym tygodniu od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły, gdy rozważamy tajemnicę Osoby Chrystusa, szczególnie w niedziele. Potrwa on do wtorku przed Środą Popielcową. Będą używane szaty liturgiczne koloru zielonego. W czwartek rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem. Bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, Męczenników Podlaskich. Będzie ona sprawowana po Mszy świętej wieczorowej.
  3. 22 stycznia o godz. 17.00 organizujemy wyjazd do Pratulina na nowennę przez wstawiennictwo Błogosławionych oraz św. Jozafata Kuncewicza. Cena ok. 20 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub przez stronę internetową.
  4. W przyszłą niedzielę (17 I), po Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się koncert Kolęd w wykonaniu naszej scholii parafialnej. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w kaplicy nie o 16.30 ale o 17.00; Kolejna katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00. Zbiórka do puszek na potrzebujących organizowana przez naszą Caritas.
  5. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć we Mszy Świętej 6 stycznia (Urocz. Objawienia Pańskiego – Trzech Króli), może jeszcze dzisiaj pobrać kredę i kadzidło, potrzebne do oznaczenia drzwi swoich domów i mieszkań.
  6. Wobec licznych zapytań i to szczególnie męskich, ogłaszamy nabory do chóru parafialnego. Chętni na przesłuchania niech zgłoszą się do organisty, p. Roberta.
  7. Trwa wizyta kolędowa: Dziękujemy za gościnne przyjęcie kapłana, dzielenie się uwagami i spostrzeżeniami oraz ofiary na spłatę wykonanych robót i dokończenie budowy kaplicy w części duszpasterskiej (salki na górze i kancelaria) Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym (do wzięcia) oraz na naszej stronie internetowej. Za racji kolędy kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-8.30.
  8. Teatr Kultury Chrześcijańskiej w Siedlcach, oraz Miejski Ośrodek Kultury W Siedlcach zapraszają na spektakl Euzebiusza Zielińskiego „Pastorałka Polska Pokutna” 15 stycznia 2016 (piątek) godz. 19:00 Sala widowiskowa „Podlasie” MOK ul. Sienkiewicza 63
  9. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Konrad Kasperski, l. 34; śp. Zdzisław Janusz Radzikowski l. 67; śp. Zbigniew Chudzik, l. 73. Wszyscy z osiedla Dreszera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Mieczysław Trzpioła oraz Katarzyna Trzpioła, cywilnie związani, oboje zam. w Siedlcach par Tutejszej, zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.