1. Dzisiaj (Środa Popielcowa)rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 00, 18.00 i 20.00. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły wg prawa obowiązujący od 18 do 60 r życia. Wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje od 14 r życia do śmierci. Adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 10.00 do 18.00. Zbiórka po Mszy Świętj do puszek na uchodźców Ukraińskich.
  2. Jutro I czwartek miesiąca, nabożeństwo, adoracja w intencji powołań i różaniec z Apostolatem Złotej Róży po Mszy Świętej o godz. 18.00 Także my ksieża rozpoczynamy nowennę w intencji powołań, które w niektóre dni będziemy transmitować z naszej kaplicy.
  3. W zakrystii i wychodząc z kaplicy można jeszcze nabyć ,,Zdrapkę wielkopostną” – z myślą opartą o nauczanie wielkiego duchowego przewodnika św. Ignacego z Loyoli. Watro zaangażować się w to dzieło dla lepszego przeżycia Wielkiego Postu.
  4. Trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych w intencji osób mających problemy oraz modlitwy i postu w tych intencjach przez cały Wielki Post.
  5. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących.
  6. Można zabrać ze sobą rachunek sumienia, który prosimy zrobić w najbliższych dniach. Z racji wojny wyciągajmy wnioski i pierwszym jest aby być wciąż w stanie łaski uświęcającej czyli móc przyjmować Komunię Świętą po spowiedzi. Grzech ciężki ten stan niszczy.
  7. Ponieważ na południe od nas większość miejsc jest zapełnionych Ukraińcami, więc prosimy rozważyć przyjęcie Rodziny czy osób z Ukrainy we własnym domu w najbliższym czasie. Należy pomagać serdecznie, ale też mądrze.
  8. Także wciąż są potrzebne: mlekiem w proszku, suchą żywnością, pampersami czy chemią, środki higieniczne, słodycze, ubrania: nowe, albo używane w bardzo dobrym stanie , odświeżone, zapakowane w torby lub kartony z opisem wielkości, wieku i dla jakiej płci. Lepiej kupić mniej asortymentu, ale np. całe zgrzewki. Przynosimy na plebanię, lub także do kaplicy przy par. Ducha Świętego na ul. Brzeskiej.