1. Dzisiaj przeżywamy 28 niedzielę zwykłą, taca na budowę kościoła. Gościmy księdza dra Tomasza Bielińskiego. Po każdej Mszy będzie można nabyć płytę CD z jego konferencjami o tym, jak pomóc umierającym przejść na drugą stronę życia. Na plebanii o godz. 17.00 kolejna z cyklu katechez przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy narzeczonych i chodzących ze sobą; W katedrze Msza Święta dzisiaj o godz. 16.00 z racji Dnia Papieskiego a następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem Ojca Świętego i okolicznościowy program.
 2. Bóg zapłać za ofiary na ubogich na Caritas Parafialną w wysokości 810 zł.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w środę wspomn. dow. Bł. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła; w piątek wspomn. Św. Jadwigi śląskiej, rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 1978r; w sobotę wspomn. Św. Ignacego Antiocheńskiego.
 4. We wtorek 13 X ostatnie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy z lampionami. Rozpoczniemy różańcem o 17.15, następnie Eucharystia i w procesji przejdziemy do kapliczki na ul. Bajkowej gdzie będzie zakończenie.
 5. W środę zapraszamy na Różaniec (godz. 17.15) i Eucharystię (godz. 18.00) nauczycieli i wychowawców, tych czynnych i emerytowanych. Będziemy się za Was kochani modlić.
 6. Trwa Nabożeństwo Różańcowe, które w naszej parafii odbywa się o godz. 17.15 zarówno w dni zwykłe jak i w niedziele. Można jeszcze zapisać się na rozważania w zakrystii.
 7. Trwa cykl katechez o podstawach wiary, życiu rodzinnym, problemach wychowawczych w soboty o godz. 9.00 na plebanii. (Czerwonego Kapturka 7) Zapraszamy.
 8. Próba scholii w soboty o godz. 10.30
 9. Niedziela przyszła (18 października) odpust św. Jana Pawła II. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP z Białej Podlaskiej ks. kan. Andrzej Biernat, który ma swój współudział w pomyśle budowy naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich gości i parafian aby uzyskać Bożą pomoc i łaskę darowania kar za grzechy podczas uroczystości. Tego dnia nasza wspólnota parafialna powierzy się w akcie ofiarowania Niepokalanemu Sercu Maryi. Za tydzień Dzień Papieski, ofiary do puszek po Mszy świętej będą przeznaczone na zdolną młodzież poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Modlitwą ogarniemy także Służbę Zdrowia z racji dnia patrona.
 10. Zespół Szkół Muzycznych oraz publiczne Gimnazjum nr 3 zaprasza na koncert poezji JP II i muzyki Fryderyka Chopina 16 X 2015, o godz. 17.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, ul. Podlaska 14. Wstęp wolny.
 • Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Zalano strop nad częścią duszpasterską. Od poniedziałku rozpoczną się prace przy wykańczaniu kaplicy i najprawdopodobniej dachu.
 • Bóg zapłać za ofiary na budowę: 2000 zł z ul. Sokołowskiej; 1200 zł z ul. Kokosowej, Januszewskiej; 900 zł Koło MB Różańcowej na chorągiew; 500 zł z ul. Bajkowej; 400 zł z ul. Grabianowskiej; po 300 zł z ul Grabianowskiej, Bajkowej, Kokosowej, Południowej, 250 z ul. Morelowej; po 200 zł z ul. Jasnej, Łukowskiej, Rakowieckiej; po 100 zł z ul. Hozera, 150 zł z ul. Krakówki; 50 zł Bóg zapłać.
 1. I Katolickie Liceum im. Świętej Rodziny zaprasza na kurs przygotowujący do osiągnięcia wysokich wyników na egzaminie kończącym gimnazjum. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 2. Można pobrać kartki zaduszkowe przy wyjściach z namiotu. Na nich zapisujemy dusze naszych bliskich zmarłych, swoje imię i nazwisko, adres
 3. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: Czym jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka, świadectwo szczęśliwych rodziców, którym urodziło się dziecko dzięki metodzie naprotechnologii oraz dlaczego witamina D jest tak ważna dla organizmu i czym grozi jej brak. Zachęcamy do czytania.
 • Na stronie parafialnej o ćwiczeniach z obronności w Siedlcach, o XIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Równe szanse.” (Zespół Szkół nr 2) dzisiaj o 13.00 i innych atrakcjach Dnia Papieskiego; o warsztatach dla małżeństw 16-18 X;