1. Dzisiaj (7 II) przeżywamy V niedzielę zwykłą, synodalną (Temat: Miłosierdzie Boga w Sakramencie Pokuty i Pojednania),; o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; I niedziela miesiąca – Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie a także Radnych Parafialnych w sprawie peregrynacji Świętych Znaków; taca przeznaczona na budowę kaplicy; Kolejna katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00. Dzisiaj, w niedzielę ekspiacji za grzechy pijaństwa, rozpoczyna się 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Młodzi, nie dajcie się zniewolić. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w tej intencji i wpisywania się do Księgi Trzeźwości w kancelarii parafialnej.
 2. Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły (3 posiłki bezmięsne: w tym jeden do syta). Tego dnia Msza Święta z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 00 i 18.00.
 3. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.Będzie ona prowadzona o godz. 17.00 przez kolejne grupy parafialne, Grafik na drzwiach zakrystii. Proszę zgłaszać się do zakrystii po teksty rozważań. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 11-13 marca. Poprowadzi je odpowiedzialny za duchowość franciszkańską III zakonu, o. Juliusz Pyrek z Zakroczymia.
 5. W poniedziałek wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy – w zakrystii można nabyć film o tej świętej; w czwartek NMP z Lourdes – modlimy się za chorych i za ich opiekunów. Przypominamy, że chorych odwiedzamy w naszej parafii z Sakramentami Świętymi w ich domach. W razie potrzeby prosimy o zgłaszanie.
 6. Spotkanie Redakcji Pielgrzyma w sobotę po Mszy Świętej wieczorowej na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę (14 II), kolejna katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00.
 8. Próby chóru parafialnego będą się odbywać w środy po Mszy Świętej wieczorowej.
 9. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W ostatnim tygodniu wykonywano prace wykończeniowe na salkach nad kaplicą, obróbkę dachu, przyłącze PEC-owskie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 10. Handel ludźmi jest plagą naszych czasów. Szacuje się, że na świecie żyje 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci, którzy nie tylko są zmuszani do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywani seksualnie, przymuszani do żebractwa, ale i do sprzedaży swoich organów lub zabijani, by je uzyskać. 8 LUTEGO (z niedzieli na poniedziałek) O GODZ. 3:00 W NOCY ODMÓWMY KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. ZAMIEŃMY NOC W MOC MIŁOSIERDZIA!
 11. W czwartek można będzie nieodpłatnie pobrać jabłka zorganizowane i wydawane przez fundację Pro Bono. Samochód będzie stał koło placu parafialnego w dwóch turach: o godz. 10.00 i o godz. 15.00. Proszę o godne, spokojne i kulturalne zachowanie się podczas wydawania.
 12. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: o pomocy wiary podczas starzenia się i choroby; o losach tzw. Dzieci Zamojszczyzny; dlaczego katolik ma prawo domagać się aby religię finansowano z budżetu państwa;  Zachęcamy do czytania.

W dniach 4-12 kwietnia organizujemy pielgrzymkę śladami Papieża Polaka do Włoch (Rzymu- Watykanu, Asyżu, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello – z wszystkimi świadczeniami. Cena ok. 2200 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na stronie www. – dział „Pielgrzymki”