1. Dzisiaj (9. X), 28 niedz. zw., wdzięczności za dobrodziejów i ofiarodawców. Uczniowie kl. 3 SP przygotowujący się do I Komunii Świętej zapraszamy Was na poświęcenie różańców 9 X o godz. 10.30. Katechezy chrzcielne 2 godz. 16.30.
 2. We wtorek (11.X) wspomnienie św. Jana XXIII papieża, w środę (12.X) nabożeństwo do MB Szkaplerznej po Mszy Świętej wieczornej; w czwartek (13.X) bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; ostatnie nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00 – zabierzmy lampiony, a porządkowych proszę o zabezpieczenie nocnego przemarszu; w piątek (14.X) św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy; Dzień Nauczyciela – składamy wszystkim najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w int.,. grona pedagogicznego i pracowników oświaty SP 5 oraz wszystkich z parafii na godz. 18.00; w sobotę (15.X) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła.
 3. Za tydzień (16. X), 44 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża; Dzień papieski, oficjalne obchody siedleckie u nas pod przewodnictwem Dyrektora Wydz. Nauczania Kurii Siedleckiej, ks. dra Pawła Kindrackiego o godz. 12.00, wtedy też otwarcie mini-wystawy na salkach oraz złożenie kwiatów pod naszym pomnikiem św. Jana Pawła II, dla wszystkich niespodzianka od Fundacji „Odpowiedzialni za przyszłość”; puszka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej a ubogiej młodzieży na studia i naukę. Przyszła niedziela rozpoczyna tzw. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszej diecezji, w tym roku pod znakiem osoby i nauczania św.. Jana Pawła II – inform. plakat.
 4. Odpust parafialny odbędzie się 23 października o godz. 12.00 kazania będzie głosił ks. dr Marcin Bider.
 5. W ostatnim czasie zakupiliśmy cegłę za sumę ok. 100 tyś zł; na ukończeniu jest już pracująca instalacja fotowoltaiki na naszym budynku, częściowo zakończono prace przy ogrodzie kinowym.
 6. Trwają nabożeństwa Różańcowe, każdego dnia o godz. 17.15. Prosimy, aby zapisywać się jeszcze na prowadzenie Różańca św. w październiku. Jeśli nie możemy być w kaplicy, odmawiajmy w domu, aby zapraszać Maryję do swojego życia i umieć bardziej być człowiekiem według jedynego wzoru Jezusa Chrystusa.
 7. Bezpłatne porady prawnika we wtorek od 17.00 do 18.00 na salkach nad kaplicą
 8. Kolejne „Czuwanie Młodych”, 14 X o godz. 20.00 w kaplicy przy par Ducha Świętego. Konferencja, świadectwa, okazja do rozmowy z diakonem WSD, okazja do spowiedzi, oraz Eucharystia o północy we wspólnocie młodego Kościoła.
 9. Bóg zapłać za dostarczone dla mieszkańców Kuby leki, wciąż można je przynosić z datą trwałości min. 3 miesiące, najlepiej pół roku i oddawać księżom.
 10. Książka intencji mszalnych na 2023 r. jest dostępna od października w kancelarii.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Gawinkowski kaw., i Kamila Łucja Ługowska panna, oboje zam. ul. Rakowiecka par. tut., zapow III; Rafał Polkowski kaw. par. tut., Katarzyna Kazadoj, panna par. tut., zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. W Echu katolickim: Jakich księży potrzebuje dziś świat? Historia nawrócenia ks. Bartola Longa, autora nowenny pompejańskiej; Zachęcamy do czytania.
 13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Czesław Myrcha, l. 73 z ul. Łukowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 14. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.