1. Dzisiaj 28 niedziela zwykła, modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców, żyjących i zmarłych; taca na budowę kościoła; słuchamy świadectwa małżonków z Domowego Kościoła i zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką na spotkanie dzisiaj o godz. 19.00 w salkach nad kaplicą; o godz. 17.00 kolejna z 8 katechez przedmałżeńskich, ostania 20 listopada.
 2. W poniedziałek wspominamy Bł. Marię Angelę Truszkowską, dziewicę; we wtorek św. Jana XXIII, papieża; w czwartek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w piątek św. Małgorzatę Marię Alacoque, dziewicę; w sobotę św. Teresę od Jezusa, dziewicę i dra Kościoła.
 3. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej.  Nabożeństwa różańcowe  każdego dnia o godz. 17.15. Prosimy wszystkie grupy o zapoznanie się z grafikiem, zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci. Dla tych, którzy pracują długo, a szczególnie mężczyzn zapraszamy na modlitwę 3 części różańca (można przyjść i na 1 tylko) we wszystkie wtorki miesiąca października na godz. 19.30. Poprowadzą ją tzw. Cristeros.
 4. W czwartek: od godz. 8.00 wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem; po Mszy świętej wieczorowej procesja fatimska (krótka) (Różaniec fatimski o godz. 17.15) a o godz. 19.00 Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W piątek 14 października 2016r. o 12.00 w Katedrze Siedleckiej odbędzie się kolejny już pogrzeb dzieci utraconych. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Piotr Sawczuk. Nasze uczestnictwo w tym pogrzebie niech będzie wyrazem wrażliwości i troski o świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci, podkreśleniem naszej wiary, że Panem życia jest Bóg.
 6. Minął już zwykły termin zapisywania dzieci i młodzieży do przyjęcia Sakramentów I Komunii Świętej i Bierzmowania. Ten tydzień jest terminem ostatecznym, proszę dopilnować formalności u ks. Jakuba.
 7. Za tydzień 38 rocznicą wyboru św. Jana Pawła II i nasz odpust parafialny o godz. 12.00, któremu będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Suchodolski, nowy proboszcz katedralny i nasz dziekan. Wtedy też będziemy przeżywać Dzień Papieski – po Mszach Świętych puszka na stypendia dla zdolnej młodzieży Dzieła Nowego Tysiąclecia. Proszę o zorganizowanie procesji z chorągwiami i dziewczynkami sypiącymi kwiatki po sumie. O godz. 17.00 w czwartek próba dziewczynek sypiących kwiatki i chłopców niosących różaniec 
 8. Zapraszam serdecznie na Związane z naszym Patronem, niecodzienne wydarzenie, koncert poezji śpiewanej Marcina Stycznia w dniu 20 X o godz. 19.00 w naszej kaplicy. Panie proszę o upieczenie i dystrybucję ciasta dla słuchaczy koncertu i gości.
 9. Zaproszenie na stację Franciszek przez Franciszkański Zakon Świeckich – o życiu Biedaczyny z Asyżu i podobieństwie naszego życia do Jego, 15 października o godz. 16.00 w par. św. Maksymiliana Kolbego. Szczegóły na tablicy.
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę: 600 zł z ul. Dreszera, po 500 zł z ul. Składowej, Żwirowej, Hozera, Bajkowej 2x, uczestnicy Pielgrzymki do Sokółki, 400 zł z ul. Południowej, po 300 zł z ul. Grabianowskiej, Południowej i Hozera, po 200 zł z ul. Hozera, Łukowskiej, i Składowej, po 150 zł z ul. Porazińskiej i Zielnej, 100 zł z ul. Dreszera, Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, modlimy się za Was i proszę tych którzy jeszcze w tym roku nie mieli możliwości aby złożyć ofiarę, gdyż mamy wystawioną bieżącą dosyć wysoką fakturę. Przy okazji informuję, że prace przy wikariatach dobiegają końca. Bóg zapłać.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Przemysław Demiańczuk, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Wiejska par. tut., i Agnieszka Stryjek, panna zam. w Ogrodnikach diec. drohiczyńska zap. trzecia; Emil Adam Ambroziak, kaw. zam. w Grabianowie, ul. Morelowa i Edyta Wioletta Bryk, panna zam. w Stoku Lackim, ul. Bukietowa, par. Pruszyn, zap. druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej. Kandydatów do małżeństwa ogarniajmy naszą modlitwą.
 12. Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: Relacja z Pielgrzymki Mężczyzn do Pratulina, Czy Biblię należy rozumieć dosłownie?, O świętym z Białej Podlaskiej o. Honoracie Koźmińskim. Zapraszamy do czytania.
 13. Polećmy wszystkich zmarłych dobrodziejów i ofiarodawców: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.