1. Dzisiaj (9 VIII) XIX niedz. zwykła; dzień wdzięczności i modlitwy za dobrodziejów i ofiarodawców – Msza Święta w ich intencji.
 2. W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomn. św. Klary, dziewicy; w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej porządek niedzielny: 7.00, 9.00, 10.30; 12.00 i 18.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy Świętej. Zbiórka do puszek potrzebujących po wybuchu w Bejrucie przez Caritas Polska.
 3. W tym tygodniu nie będzie adoracji w środę, za to odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 w piątek do 6.45 w sobotę. Biskup Warszawsko-Praski proponuje by odbyła się ona we wszystkich polskich parafiach na wzór tej, która była odprawiana w Stolicy w sierpniu 1920 r. w nocy z 14 n a 15 sierpnia. Będziemy polecać Ojczyznę, nasze rodziny, prosić o uwolnienie od strachu, przekleństwa, ożywienie wiary młodzieży oraz ochronę od zamieszania związanego z wirusem. Proponowane godziny dla poszczególnych ulic (według alfabetu) na tablicy ogłoszeń i w Internecie. Grupy modlitewne proszę o wpisanie się na listę w zakrystii. Niech wyzwanie przyjmie szczególnie młodzież. Proszę o zabranie swoich książeczek do nabożeństwa i zachowanie bezpiecznych odległości, klęcząc w ławkach.
 4. Za tydzień (16 VIII) XX niedz. zwykła; Taca budowlana. Z ostatniej zebraliśmy 6307 zł. Bóg zapłać. Będzie obecny z kazaniami ojciec misjonarz, oblat ze św. Teresy i rozprowadzi kalendarze misyjne.
 5. Także w niedzielę 16 VIII odbędzie się odsłonięcie w Siedlcach tablicy poświęconej 100 – leciu Bitwy Warszawskiej, informacje na tablicy ogłoszeń. Początek Msza Święta w katedrze godz. 12.00.
 6. Na Msze Święte zapraszamy do kaplicy. Transmisje internetowe Mszy Świętej w niedziele (godz. 12.00) i święta o godz. 18.00 oraz w dzień zwykły (czwartek) o godz. 18.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: z ofiar indywidualnych 3500 zł. Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w sobotę. Wakacyjny system działania kancelarii: czynna w pracujące dni tygodnia od 8.00 do 9.00, oprócz środy gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 9. Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej dla wszystkich członków Kół Różańcowych oraz dla wszystkich chętnych: 29 sierpnia: godz. 8.00, powrót po południu, zaopatrzenie własne – kanapki;
 10. Zapisy dla pielgrzymów, którzy chcą pielgrzymować autokarem na w sposób fizyczny na Jasną Górę w nocy z 13 na 14 sierpnia i wejść z pielgrzymami, w zakrystii. Koszt 50 zł, przedpłata 30 zł. Wyjazd spod parafii Ducha Świętego o północy.
 11. Do 13 sierpnia włącznie w Parafii Ducha Świętego w Siedlcach, od godz. 19 gromadzą się pielgrzymi fizyczni i duchowi grupy 3, którzy w tym roku że względu na panującą pandemię nie mogą pielgrzymować fizycznie do tronu Jasnogórskiej Pani. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Maryja Niewiastą Eucharystii”, dlatego też w centrum naszego duchowego pielgrzymowania będzie codzienna Eucharystia sprawowana o godz. 19.00 Po niej konferencja tematyczna, modlitwa  różańcowa (intencje do omodlenia prosimy składać w zakrystii) oraz Apel Jasnogórski. Zapraszamy do udziału w spotkaniach wszystkich pielgrzymów fizycznych i duchowych, oraz osoby chętne. Także w naszej kaplicy jest krótki Apel Pielgrzymkowy po 18.00.
 12. Biblioteka w czasie wakacji będzie czynna w systemie na telefon: Z bogatego liczącego 3,5 tyś księgozbioru możemy skorzystać dzwoniąc pod numer: 515-700-586. Warto zabrać książkę na wakacje.
 13. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy a w nim wywiad z ks. Bogumiłem o uczeniu 10-lecia Cudu nad Wisłą i 100 urodzin Jana Pawła II przez objechanie Polski na rowerze..
 14. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom niech Bóg błogosławi.