1. Dzisiaj przeżywamy 19 niedzielę zwykłą, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów Kościoła. Czytamy list biskupa siedleckiego o in vitro.
  2. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Prawie ukończone są ściany parteru, w części kaplicowej. 26 sierpnia, w rocznicę powstania parafii odbędzie się wmurowanie i poświęcenie kamienia węgielnego w budynku kaplicy. Po 16 sierpnia odbierzemy oferowane płytki i pustaki z posesji. Prosimy o drobne przedmioty na fanty podczas Festynu Rodzinnego planowanego na 29 sierpnia.
  3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: – w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, dk. i męcz; we wtorek św. Klary, dziewicy; w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i mecz. – dzień pamięci o poległych w obozach i więzieniach.
  4. W czwartek (13.08) Dzień Fatimski. Różaniec z procesją połączony z Apelem Pielgrzymkowym po Mszy Świętej o godz. 18.00. Proszę Służbę Porządkową o zabezpieczenie trasy przemarszu.
  5. W sobotę (15.08) przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP – obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, które będą sprawowane, jak w każdą niedzielę, o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej, poświęcenie ziół i kwiatów. W sobotę kancelaria parafialna nieczynna.
  6. Za tydzień po Mszach Świętych zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia. Plecaki uzupełnione o przybory szkolne przynosimy do 16 sierpnia włącznie.
  7. Trwa 35 PP Podlaska na Jasną Górę. W naszej parafii serdecznie zapraszamy na Apele Pielgrzymkowe na godzinę45 Niech uczestniczy w niej każdy, komu bliska jest pielgrzymka a z różnych powodów nie może w niej uczestniczyć. Ostatni Apel w piątek. Ks. proboszcz udaje się na pielgrzymkę od poniedziałku.
  8. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Bardzo zachęcamy do abstynencji i wyrzeczenia się alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa, jak również wsparcia wszystkich pragnących wytrwać w abstynencji i trzeźwości. W kancelarii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
  9. Biskup Kazimierz Gurda zaprasza do uczestnictwa w akcji oddawania krwi w dniu 9 sierpnia w Mokobodach – Budziszynie. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
  10. 9 i 10 września wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Częstochowy, na Górę św. Anny i Piekar Śląskich. Cena 200 zł. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.
  11. Echo Katolickie: o Roku Miłosierdzia, co to znaczy stać się niewolnikiem Maryi; jak towarzyszyć chorym w ostatnich chwilach życia; religijne aplikacje na telefony komórkowe. Zachęcamy do czytania.

13. Odeszła do Pana zaopatrzona sakramentami świętymi śp. Stanisława Bilińska, l. 89, z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek.