1. Dzisiaj (8.XII): 2 niedziela Adwentu, także uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.; niedziela wdzięczności za ofiarodawców i dobrodziejów, rozpoczynają się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii prowadzi misjonarz z Ukrainy, odnowiciel sanktuarium w Latyczowie ks. Adam Przywuski, pochodzący z Białej Podlaskiej. 8 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, po Mszy Świętej konferencja dla młodzieży. W poniedziałek (9.XII) i wtorek (10.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (z udziałem dzieci); 19.00 + konferencje dla małżonków i rodziców. Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą.
 2. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kaplicą.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z klas 3 zapraszamy dzisiaj (8 XII) na godz. 10.30 z zakupionymi medalikami. Będzie ich poświęcenie.
 4. Za tydzień (15.XII): 3 niedz Adwentu, taca budowlana
 5. Dzieci z klas I SP zaproszone są w czasie rekolekcji w poniedziałek na godz. 16.40 do kaplicy a ich rodzice w poniedziałek lub wtorek na konferencję po godz. 19.00.
 6. Sianko na stół wigilijny rozprowadza młodzież KSM, weźmiemy je, aby je położyć pod rogami obrusa i wesprzeć tę inicjatywę młodzieży na ich działalność w KSM.
 7. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Po roratach dla dzieci i młodzieży ciepłe śniadanko przed pójściem do szkoły, zapraszamy. Prosimy o przygotowanie lampionów, dzieci czeka niespodzianka,
 8. Bóg zapłać za ofiary w sumie 9000 zł.
 9. Obraz MB Różańcowej przechodzi z ul. Smoczej na ul. Czerwonego Kapturka. Następnie wróci do kaplicy aby rozpocząć nawiedzenie ul. Cytrynowej i sąsiednich w niedzielę 22 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Wtedy wierni z ul Cytrynowej, Morelowej, Bananowej i Kokosowej oraz Daktylowej przeprowadzą go na swój teren.
 10. Ogłaszamy akcję Rodzina- Rodzinie. Można wesprzeć uboższe rodziny z dziećmi paczką świąteczną. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii po koperty z danymi. Paczki można przynieść do poniedziałku 16 grudnia włącznie.
 11. Nasz chór młodzieży nagrał płytę z kolędami; do nabycia w zakrystii, dochód przeznaczany na fundamenty kościoła. Ks. Mariusz jest z płytą w Gdańsku a ks. Przemysław na rekolekcjach w Okrzei.
 12. Przez cały okres Adwentu formą wsparcia potrzebujących są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy. Ofiary minimalne to 7, 13, 20 zł.
 13. Dziękuję naszej Caritas i młodzieży, która w ubiegłym tygodniu zbierała dary dla ubogich pod supermarketami, zrobiła to bardzo dobrze, to bardzo potrzebna służba J. Np. właśnie z tych darów wspieramy rodziny, które przekraczają minimalnie kwoty i nie dostają zasiłków, czasem uczelnię kształcącą kleryków, czasem siostry w zakonach kontemplacyjnych i żebraczych, które też wspierają biednych. Bóg zapłać.
 14. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zapasza zainteresowanych na Rekolekcje Adwentowe w dniach 9-11 grudnia, na godz. 19.30 w kaplicy DA przy kościele Ducha Świętego.
 15. Siedlecki stowarzyszenia motoryzacyjne zapraszają na kolejną edycję Motowigilii, która odbędzie się 14 grudnia o godzinie 15:00 na placu gen. Sikorskiego.
 16. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: o kierownictwie duchowym, które jest alternatywą dla coachingu, jak myśleć o ludziach dobrze?, ile czasu odrabiać z dziećmi lekcje? Zachęcamy do czytania.
 17. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Franciszek Świderski, l. 53, z ul. Rakowieckiej, Bóg zapłać wszystkim, którzy modlili się tak licznie za naszych zmarłych w tym za ks. Janusza Stefaniuka.