1. Dzisiaj (8.XI) Niedziela modlitwy za Dobrodziejów i Ofiarodawców; Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek po Mszach Świętych. Zmianka różańcowa o godz. 17.00. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Po Mszy świętej wieczorowej ostatni dzień Różańca do granic nieba.
 2. Przez listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. (realizujemy wskutek rozporządzenia Stolicy Apostolskiej od 3 XI do 30 XI w ilości 8 razy). Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
 3. W poniedziałek Krąg Biblijny o godz. 19.00; We wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła; w środę ś Marcina z Tours, Biskupa, z racji przypadającego Święta Niepodległości, Msza Święta za Ojczyznę o godz. 18.00, pozostałe 7.00 i 9.00.
 4. W czwartek od godz. 8.00 wizyta u chorych, osoby mające przeciwwskazania, prosimy o kontakt. We czwartek wspomn. Św. Jozafata, bpa i męczennika, patrona diecezji. Patron modlitwy o pokój z naszymi wschodnimi sąsiadami oraz o przekaz wiary młodemu pokoleniu; nowenna dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00; w piątek wspomn. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, I’ polskich męczennikó
 5. Czytanie wypominek z różańcem za zmarłych do 10 listopada włącznie, o godz. 17.15; proszę zapoznać się z rozkładem ulic i zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież, aby pomodlili się za swoich bliskich.
 6. Za tydzień (15.XI) taca budowlana. Bóg zapłać za ofiary w wysokości 3550 zł, z ostatniej tacy budowlanej zebraliśmy 3210 zł – już po ograniczeniu ilości osób. Tym większe Bóg zapłać.
 7. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek i środę; we wtorek skrócona od 16.30 do 17.10.
 8. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu uwaga; od godz. 10.00; od godz. 15.30 do 16.30 możliwość przyjęcia Komunii Świętej i odbycia spowiedzi oraz przyjęcia Sakramentu namaszczenia (dokładnie o godz. 15.30 i 16.15). Można go przyjąć w tej sytuacji, że w szpitali trudno o sakramenty, z powodu starszego wieku i zwiększonej zapadalności na grypę. Można także umówić się telefonicznie z każdym z księży w sprawie sakramentów. Numery telefonów podane na stronie i na FB.
 9. Krótkie spotkanie Apostolatu Złotej Róży w czwartek po Mszy Świętej wieczorowej.
 10. Obraz MB Różańcowej przechodzi z osiedla Dreszera, Hozera na ul. Ganiewskiego. Odbiór odbyłby się za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00. Nawiedzenie potrwałoby do ok. 18 XII. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które przyjęły Maryję, Bóg zapłać radnym parafialnym za organizację nawiedzenia, za złożone ofiary z racji nawiedzenia. Mamy wiele świadectw o doznanych łaskach.
 11. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586.
 12. Jeśli zostajemy w domu zachowujmy program pracy, modlitwy, odpoczynku, spotkań z bliskimi. W leczeniu się z chorób pamiętajmy o pokornym chorowaniu wspartym tradycyjnymi metodami.
 13. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy; m. in. wspomnienia o zmarłych księżach i nie tylko.
 14. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Jan Berczyński l. 86, z os. Dreszera;  Danuta Mikus,  l. 74, z ul. Rakowieckiej; Jan Jatrzębski, l. 91, z ul. Morcinka; Jerzy Wójcik, l. 73 z ul. Hozera, pogrzeb we wtorek o godz. 9.00.