1. Dzisiaj (8.VII): 14 niedziela zwykła, taca budowlana, a wszystkie kazania głosi ojciec karmelita z Woli Gułowskiej przed wprowadzeniem nabożeństwa do Matki Bożej Szkaplerznej. Niedziela pielgrzymkowa jest przesunięta na za tydzień.
  2. W środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w czwartek wspomn. św. Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz., w piątek wspomn. Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta oraz Dzień Fatimski, procesja różańcowa po Mszy Świętej wieczorowej, proszę o zabezpieczenie przemarszu oraz udział dzieci, które będą niosły figurkę Matki Bożej.
  3. 7 lipca rozpoczęła się nowenna przez wstawiennictwo MB Szkaplerznej. U nas odmawiana jest po Mszach świętych wieczorowych a w niedziele po sumie. Zainteresowanych przyjęciem szkaplerza prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii. Zainteresowanych nabyciem modlitewnika karmelitańskiego proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
  4. Za tydzień (15.VII):15 niedz. zwykła,
  5. Jeśli ktoś może ofiarować duże, 05 metra i większe kamienie, lub wskaże gdzie są do zabrania, to proszę poinformować księdza Proboszcza.
  6. Trwa Rowerowa Pielgrzymka do Rzymu i grobu św. Jana Pawła II, z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości. Polecajmy młodzież i Ks. Bogumiła Bożej Opatrzności.
  7. Do 3.09 kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, czyli każdego dnia od 8.00 do 9.00 oprócz niedziel i uroczystości i po Mszach Świętych w zakrystii. W nagłych przypadkach prosimy o telefon.
  8. Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019. Przesłuchanie wstępne dla kandydatów odbędzie się 18 września 2018 r. o godz. 10 w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach, przy ul. Podlaskiej 14. Kandydaci nie muszą posiadać przygotowania muzycznego. W ramach przesłuchania sprawdzamy predyspozycje do kształcenia muzycznego.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Kowalczyk, kaw. z par. św. Ludwika we Włodawie i Paulina Szumilas panna z par tut., zapow. II; Paweł Marczuk, kaw. i Martyna Młynarczyk, panna, obydwoje zam w par. tutejszej, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  10. Echo Katolickie a w nim: co o tatuażach mówi nasza wiara? o objawieniach Matki Bożej w jednej z włoskich miejscowości.   Zachęcamy do czytania