1. Dzisiaj (8.V): IV niedz Wielkanocy, Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Taca na potrzeby WSD. Niedziela katechizmowa i wdzięczności Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Zapraszamy na Dzień Rodziny w Parczewie. zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii dla Rodziców i Dzieci z klas I dnia 8 V o godz. 12.00.
 2. A) w poniedziałek urocz. Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona naszego miasta. Krąg biblijny w poniedziałek po Mszy Świętej o godz., 18.00 (czyli ok. 18.50) na salkach.
 3. B) w środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Środa, piątek i sobota są dniami umartwienia i troski o potrzebujących.
 4. C) w piątek wspomn. dowolne NMP z Fatimy, rocznica zamachu na Jana Pawła II. I’ nabożeństwo fatimskie po ulicach parafii ze szczególną intencją o pokój.
 5. D) w sobotę wspomn. św. Macieja, Apostoła.
 6. Za tydzień (8.V): V niedz. Wielkanocy, Rocznica I Komunii świętej o godz. 12.00; taca budowlana, Koncert Marcina Stycznia, dla uczczenia rocznicy urodzin naszego Świętego Patrona odbędzie się 15 V o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy
 7. Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiamy każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 (ok. 18.40). Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości.
 8. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek.
 9. Porady prawne bezpłatnie dnia 10 maja w godz. 17.00-18.00.
 10. Przypominam o obowiązku rocznej spowiedzi w okresie Wielkanocy do niedzieli Trójcy Przenajświętszej 12 VI.(Nikt nie jest z tego zwolniony).
 11. Serdecznie zapraszam Radę Ekonomiczną w sobotę 14 maja na godz. 19.15.
 12. Bóg zapłać za dar ołtarza rodzicom dzieci I Komunijnych: nowy kielich mszalny oraz ofiarę na konfesjonał szafowy, w sumie 4500 zł. Bóg zapłać.
 13. Na prośbę osób zainteresowanych mamy możliwość złożenia ofiary także za pomocą karty płatniczej w zakrystii.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Jarosław Borkowski, kaw. z par. św. Stanisława w Siedlcach, i Natalia Gasiuk, panna z par. tut., zap. III; Karol Budzikur, kaw. z par tut., i Aleksandra Zając, panna z par. Domanice, zapow. III. Weronika Radomyska, panna z par. tut., i Jakub Patryk Pochylski, kaw. z par. Ducha Świętego w Siedlcach, zapow II; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. O możliwości dla niepełnosprawnych pozostających w domu: wyjazdu na II tygodniowy Letni Plener Artystyczny – na tablicy ogłoszeń.
 16. W Echu katolickim o tym jak dbać o dzieci I Komunijne; przypomnienie okoliczności zamachu na Jana Pawła II oraz tajemnicy fatimskiej; jak ustrzec się dezinformacji; co przyciąga do Wojsk Obrony terytorialnej Zachęcamy do czytania.
 17. Nove Kino Siedlce zaprasza na projekcję filmu Powołany – pomagającego odnaleźć drogę powołania, poprzez przykłady nawróceń w obecności mocy i miłości Pana Boga poprzez sakrament kapłaństwa. Seans: 10 maja godz. 19.00.
 18. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Izabela Sikora z ul. Rakowieckiej – pogrzeb odbył się w Jeleńcu oraz śp. Henryk Jastrzębski, l. 79 z ul. Grabianowskiej. Różaniec za zmarłego dzisiaj (8.V) i w poniedziałek (9.V) po Mszy Św. wieczornej i majowym. Pogrzeb w środę o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 19. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.