1. Dziś, Wniebowstąpienie Pańskie, VII niedziela Wielkanocna, Diecezjalny dzień Rodziny w Parczewie. Rocznica I Komunii Świętej o godz. 9.00. W naszej parafii gościmy przedstawicieli WSD naszej diecezji.
 2. Dziękuję młodzieży KSM-u i ks. Jakubowi oraz p. Organiście za program patriotyczno-religijny w dniu 3 V.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy, szczególnie dzieci w dni zwykłe po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 18.00 czyli ok. 18.30 a w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy by śpiewać lub odmawiać litanię w domach i przy kapliczkach. Przy kapliczce na Bajkowej będzie litania tylko w niedziele o godz.19.00.
 4. W poniedziałek przeżywamy Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz., głównego patrona miasta Siedlce; w poniedziałek o 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii; w piątek 13 V – wspomn. NMP Fatimskiej. Procesja różańcowa po Mszy Świętej i nabożeństwie. Proszę o zabezpieczenie przemarszu.; w sobotę święto św. Macieja, Ap.
 5. Ogłoszenie młodzieżowe: w sobotę młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy w wyjeździe do Sokółki (miejsce cudu eucharystycznego) i innych miejsc, jako integralną część przygotowania. Do czwartku należy uiścić opłatę za wyjazd a rodzice niech napiszą stosowne zgody.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczorowej poświęcenie pól. Proszę radnych o przygotowanie trasy i miejsc ołtarzy (plansze do pobrania z plebanii) na trasie ul, Rakowiecka, (ogródki działkowe), Grabianowska, (przy początku Zielnej), Ganiewskiego, Południowa i zakończenie na Łukowskiej lub Wiejskiej, ewentualnie w kierunku ul. Radzyńskiej. Zapraszam na Eucharystię i nabożeństwo wszystkich rolników, sadowników, ogrodników i działkowiczów. Proszę o zabezpieczenie przemarszu.
 7. Z racji poświęcenia pól próba chóru odbędzie się w czwartek po Mszy Świętej wieczorowej.
 8. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego; taca na organizację ŚDM w Krakowie. W niedzielę 15 V o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Także w niedzielę Schola nasza udaje się o godz. 13.30 do Leśnej Podlaskiej na Festiwal Piosenki Maryjnej. Zachęcamy by udać się tam własnym transportem lub pojechać razem, kontakt z p. Robertem, organistą.
 9. Bóg zapłać za prace przy trawnikach: maszyny z ul Jasnej, Miłej, bezimienna oraz osobom, które przychodziły do pracy ręcznych. Zapraszam: na czwartek 5 pań z ul Bajkowej; na piątek 5 panów z ul. Bajkowej (szpadle, rękawice) oraz 5 pań z ul. Grabianowskiej (rękawice, grabie, graczki)
 10. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W tym tygodniu trwały prace w części administracyjnej oraz na salkach nad kaplicą. Bóg zapłać za ofiary na budowę z konta z lutego: 1000 zł z ul. Gąski Balbinki; po 300 zł z ul. Porazińskiej i Żwirowej 2x, Dreszera, 200 zł z ul. Korczaka, Porazińskiej 2x i Łukowskiej, Krakówki i Zielnej; po 150 zł z ul. Dreszera 2x Jordana i Bananowej; po 100 zł z ul. Południowej, Daszyńskiego, Miłej, Bananowej i Kokosowej. Bóg zapłać.
 11. W zakrystii można odebrać płyty z pielgrzymki do Rzymu, a Msza Święta za pielgrzymów i od pielgrzymów będzie sprawowana w kaplicy dnia 25 V o godz. 18.00.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Emil Niewiatowski, kaw. zam. Siedlce, ul. Sosnowa, par. św. Teresy i Magdalena Kacprzak, panna zam. w Grabianowie, ul. Radzyńska par tut. zap. III; Jacek Zdanowski, kaw zam. w Siedlcach, ul. Morcinka, par. tut. i Magdalena Krych, panna zam. w Ostrowi Mazowieckiej, par. Wniebowzięcia NMP, zap. III; Bernard Gorzała, kaw. zam. w Czepielinie, par. Człomyje i Magda Hawryluk, wdowa, zam. w Siedlcach ul. Hozera, par. tut., zap. II; Michał Igański, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Piaskowa, par. katedralnej i Katarzyna Biernacka, panna zam. w Siedlcach ul. Smocza, par. tut., zap. II; Karol Orzyłowski, kaw. Zam. w Radzikowie, par. Radzików i Karolina Paciorek, panna, zam. w Siedlcach, ul. Jasnej, par. tut., zap. II; Tomasz Wasilczuk, kaw. ul. Jasnej, par. tut i Joanna Kruk, panna z Czerniejewa, par. Skórzec, zap. I; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.