1. Dzisiaj: (8.I.2023) Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, i de facto możliwość spowiedzi w okresie Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Zmianka Kółek Różańcowych po sumie o godz. 12.00. Także wspólne kolędowanie będzie miało miejsce po Mszach Świętych.
  2. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w liturgii – szaty liturgiczne w kolorze zielonym. Od soboty nowenna przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy męczenników z Pratulina.
  3. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek 12 I, od godz. 8.00, można zgłaszać potrzebujących.
  4. Za tydzień: II niedz okresu zwykłego, Jasełka w wykonaniu uczniów SP5 pod kierunkiem katechetów – po Mszy Świętej o godz. 12.00; będziemy gościć przedstawiciela Katolickiego Radia Podlasie, który zaznajomi nas z bieżącą ofertą programową nie tylko Radia, ale także całego Informacyjnego Centrum Radiowego, oraz zbierze ofiary na tacę na jego funkcjonowanie.
  5. Kancelaria: czynna w systemie kolędy: w tym tygodniu: w poniedziałek nieczynna, pozostałe dni w godz. 8.00-8.45.
  6. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdy Steczkowskiej – do naszej kaplicy w sobotę (14 I) na godz. 19.00, szczególnie dzieci i młodzież. Wstęp wolny.
  7. Bezpłatny dyżur prawnika we wtorek od godz. 17.00 do 18.00, na salkach nad kaplicą.
  8. Trwa Wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dziękujemy za gościnne przyjmowanie nas w Waszych domach. Program w „Pielgrzymie”, na stronie internetowej i wywieszony na tablicy ogłoszeń. Dobrowolnie składane przez wiernych ofiary przeznaczamy już bezpośrednio na budowę naszego kościoła – na projekt środki są zabezpieczone. W razie niemożności przyjęcia księdza w wyznaczonym terminie, proszę umawiać się na indywidualne wizyty. Na stronie internetowi znajdziemy informacje jak przygotować siebie i dom na wizytę duszpasterską.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma ok. 7500 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.
  • Przypominamy, że Echo Katolickie kosztuje już od roku 3 zł – co jest najniższą ceną za gazetę na rynku. Znajdziemy w nim: Benedykt zaskoczył sposobem w jaki wypełnił swój pontyfikat. Jak Go zapamiętamy? Jak przegotowują się do chrztu osoby dorosłe? Szkoła Dialogu dla Małżeństw – propozycja dla tych, którzy chcą pracować nad swoim związkiem. O cudownym wizerunki MB Kodeńskiej. Zachęcamy do czytania.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.