1. Dzisiaj (7.VIII) niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych. Będziemy gościć także ks. Hodurka głoszącego za życiem i odnowieniem miłości w rodzinach; po Mszach świętych będzie można nabyć kalendarze, modlitewniki z grubym drukiem i Pismo święte.
 2. W poniedziałek wspomn. św. św. Dominika, kapłana. we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, patronki Europy; w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek wspomn. św. Klary, dziewicy; w sobotę (13.VIII) wspomn. MB Kalwaryjskiej – dzień Fatimski, nabożeństwo w kaplicy rozpocznie się o godz. 20.15 w kaplicy
 3. Za tydzień (14.VIII) XX niedz. zw., ks. prob głosi w Stoczku Łukowskim i zbiera ofiary na budowę.
 4. 15 VIII w Urocz Wniebowzięcia NMP po Mszach Świętych zbiórka na potrzebujących i wypoczynek dzieci i młodzieży z uboższych rodzin zbierana przez Caritas Parafialną. Około 20 dzieci brało udział w półkoloniach zorganizowanych przez naszą parafię, w tym 6 dzieci z Ukrainy. Bóg zapłać organizatorom półkolonii: naszej Caritas Parafialnej, wolontariuszom oraz ks. Pawłowi i ks. Rafałowi.
 5. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym. Nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 6. Planujemy pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, w terminie 2-4 września. Koszt 750 zł zawiera kilka biletów wstępu. Zapisy w zakrystii. Inne propozycje: A) śladami bł. kard Stefana Wyszyńskiego – 23-25 IX; B) do Medjugorie 3-11 X; C) Ziemia Święta i Jordania marzec 2023r.
 7. Także można się już zapisywać na pielgrzymkę wspólnoty Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej dnia 27 sierpnia 2022r. W tym roku podejmiemy temat „Rozwój duchowy a różaniec”. Konferencję wygłosi ks Teodor Sawielewicz z diecezji wrocławskiej, twórca portalu „Teobańkologia”. Wyjazd o godz. 8.00 – powrót przed 17.00.
 8. Zachęcamy jeszcze do wybrania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pozostających w domu zapraszamy do pielgrzymki duchowej. W naszej kaplicy codziennie od 2 do 14 sierpnia na godz. 15 Różaniec Pielgrzymkowy, Konferencja i wszystko zakończone Apelem Jasnogórskim.
 9. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji Ojczyzny oraz uzależnionych, z wpisem do parafialnej księgi intencji.
 10. Obraz MB Różańcowej zakończył pielgrzymowanie na ul. Żwirowej, od wtorku będzie nawiedzał ul. Miłą.
 11. W ostatnich latach w Polsce doszło do setek profanacji, dewastacji, aktów wandalizmu i zniszczeń kapliczek, figur, przydrożnych krzyży oraz murów świątyń, a także zakłóceń mszy świętych. Ze względu na niejasne przepisy, zdecydowana większość sprawców tych działań pozostaje bezkarna. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „w obronie chrześcijan” zaproponował zmiany treści przepisów karnych, aby dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego i aktualnie zbiera podpisy pod projektem. Zachęcamy do składania podpisów pod projektem, które będą zbierane w zakrystii. Niezbędne będzie podanie numeru PESEL.
 12. W Echu katolickim: Po co Pan Jezus przemienił się na oczach uczniów; miała być żoną i matką – została zakonnicą i założyła hospicjum na Litwie; Czy potrzebne jest zaostrzenie kar za obrazę uczuć religijnych. Zachęcamy do czytania.
 13. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Hapunowicz, kaw. z par. tut., ul. Lawendowa i Malwina Skwierczyńska, panna, z par. Suchożebry, zapow. I; Łukasz Jóźwiak, kaw. z ul. Gąski Balbinki par. tutejszej i Anna Dziewulska, panna z Dąbrówki Stany, par. Skórzec zapow. I. Adrian Chybowski, kaw. i Anna Jastrzębska, panna, oboje z ul. Morelowej par. tut., zapow. I; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.