1. Dzisiaj 19 niedziela zwykła, I niedziela miesiąca, adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie, taca na budowę kościoła.
 1. W poniedziałek wspomn. św. Dominika, kapłana, W sierpniu pamiętamy o Powstańcach Warszawskich. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz., w czwartek wspomn. św. Klary, dziewicy.
 2. Za tydzień w niedzielę dzień modlitw i pamięci o poległych w obozach i więzieniach, modlimy się za dobrodziejów parafii.
 3. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. W zakrystii można się wpisywać do Księgi Trzeźwości z abstynencją w czyjejś intencji. Także przypomnienie, że alkoholikowi czyli człowiekowi choremu (co jest bardzo trudno odróżnić od tzw. pijaństwa) nie można pod żadną postacią dawać alkoholu, gdyż może to wywołać ciąg picia.
 4. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu prowadzona przez naszą Caritas. Zachęcamy, aby rodzina odebrała pusty tornister w zakrystii, który należy zapełnić potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze) i zwrócić w terminie nieprzekraczalnym do 18 sierpnia. Uśmiech na twarzy obdarowanych dzieci nie do przecenienia.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę: 1500 zł z ul Zielonej; 1200 zł bezimienna, po 1000 zł z Rakowieckiej, Zielnej i Jordana, po 500 zł z ul. Składowej, Bajkowej, bezimienn 2x, 400 zł z ul Żwirowej, po 200 zł z ul. Krakówki, bezimienna, Radzyńskiej, Jordana, 150 zł z ul. Grabianowskiej, po 100 zł z ul. Zielonej, i Jasnej, 90 zł od młodzieży, po 50 zł z ul. Dreszera, Rakowieckiej, bezimienna, Bóg zapłać.
 2. Święte znaki wędrują po ul. Grabianowskiej – wstępne przejście na ul. Składową ok. 11 sierpnia; drugi zestaw odwiedza rodziny na ul. Śmiałej w blokach – potem święte znaki powędrują na osiedle Rakowiecka – bloki. Proszę radnych z ul. Składowej i Rakowieckiej o zorganizowanie odwiedzin poprzez odwiedzenie rodzin i ustalenie listy odwiedzin.
 3. Trwa Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, W naszej parafii serdecznie zapraszamy na Apele Pielgrzymkowe na godzinę 18.45 do soboty włącznie, gdy będzie on połączony z nabożeństwem fatimskim. Złożą się na nie: modlitwa różańcowa, rozważanie, wspólny śpiew zakończony Apelem Jasnogórskim. Niech uczestniczy w niej każdy, komu bliska jest pielgrzymka a z różnych powodów nie może w niej uczestniczyć.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie W sobotę 13 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00
 • 7 VIII – za tydzień w Kodniu odbędzie się główny odpust połączony z rekoronacją obrazu odnowionymi koronami papieskimi; suma 15 VIII pod przewodn. bpa Kazimierza Gurdy. Szczegóły na plakacie
 • W naszej parafii osiedliła się rodzina uchodźców z Krymu z 3 chłopcami w wieku szkolnym; na sugestię Caritas diecezjalnej za tydzień w niedzielę 14 sierpnia będzie można złożyć ofiary do puszki, z których nasza Caritas sfinansuje najbardziej potrzebne dla nich przed rokiem szkolnym rzeczy.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Dominik Suchożebrski, kaw. zam. w miejscowości Żebrak, par. Ruda Wolińska i Natalia Pawlik, panna zam. w Siedlcach ul. Południowej par. tut, zap. II; Łukasz Hubert Chojecki, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Grabianowska, par. tut., i  Urszula Weronika Kalicińska, panna zam. w Siedlcach ul. Warszawska, par. Męczenników Podlaskich, zap. I, Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 2. Echo katolickie a w nim: relacje ze ŚDM w Krakowie; o przebaczeniu jako decyzji serca; o ludziach kochających tradycję i polską historię – członkach grup rekonstrukcyjnych; o skoliozie.
 3. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Piotr Nowak l. 90 z ul. Dreszera i śp. Antoni Szczepański l. 83 z ul. Zielonej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.