1. Dzisiaj (7.VI), uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca okres Wielkanocny w Kościele. pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie. Po Mszach Świętych puszka na budujące się kościoły w diecezji. Wznawiane jest nawiedzenie rodzin przez Maryję w Różańcowej ikonie.
 2. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zawsze po Mszy Świętej o godz. 18.00 (ok. 18.40). W poniedziałek wspominamy św. Królową Jadwigę, Msza Święta za Ojczyznę o godz. 18.00; po Mszy Świętej i nabożeństwie: Krąg Biblijny; w sobotę św. Antoniego z Padwy – kaznodziei i patrona rzeczy zagubionych. Zapraszamy parafian na godz. 21.00 do kina na świeżym powietrzu, przy kaplicy, można wziąć ze sobą krzesełka do siedzenia, na film „Jak Bóg da”, w lżejszej konwencji – to 2 część jubileuszu księdza Proboszcza.
 3. W środę nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – przygotowujemy ołtarze i nasze posesje na procesję. Polecamy modlitwie dzieci, które będą przyjmować Komunię Świętą po raz I.
 4. W czwartek (11. VI) urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), procesja po Mszy Świętej o godz. 9.00, po sta łej trasie. Pozostałe Msze Święte: godz. 7.00, po procesji (przed 12.00), 18.00. Miejsca ołtarzy jak w tamtym roku: koło państwa Szczygłów (odpowiedzialna ul. Grabianowska); k. państwa Plichtów (odpowiedzialna ul. Południowa); przy kapliczce na Bajkowej (odpowiedzialna ul. Bajkowa); na ul. Zielonej k. państwa Potiopa (odpowiedzialna ul. Jasna i Zielona). Plansze na plebanii. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów oraz religijne ozdobienie okien na trasie procesji, dzieci kl. IV w strojach komunijnych. Próba dla małych dzieci przed procesją we wtorek (9.VI) o godz. 17.40. Zapraszamy na nią wszystkie dziewczynki chcące sypać kwiatki i chłopców do niesienia różańca. Procesja jest możliwa w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów (Dz. U. z 2020 r. poz. 964), a szczególnie § 15 ust. 8, z zachowaniem zasad: nie obowiązuje limit 150 osób, ale uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, z wyjątkiem osób sprawujących kult religijny.
 5. W związku z uroczystością świeże płatki kwiatów prosimy przynieść pod kościół w Boże Ciało przed Mszą Świętą o godz. 9.00 a przez wszystkie dni zbieramy je na pozostałe procesje pod adresem Smocza 11.
 6. Procesje z racji Oktawy zrobimy na zakończenie w czwartek (18.VI) i na Serce Jezusowe (19.VI)
 7. Za tydzień: 11 niedz. Zwykła; taca budowlana.
 8. W sobotę 27 czerwca na godz. 19.15 zapraszam Radę Ekonomiczną na spotkanie na plebanię w kwestiach budowy kościoła.
 9. Przypominamy, że ksiądz biskup A) odwołał udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, – dlatego zdrowi parafianie maja obowiązek uczestniczyć w kaplicy we Mszach Świętych. Z tego powodu transmisje internetowe Mszy Świętej będą tylko w niedziele (godz. 12.00) i święta – np. Boże Ciało o godz. 9.00.
 10. Kaplica otwarta każdego dnia; tylko w poniedziałek i środę z wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 15.00 do 16.00 i możliwością przyjęcia Komunii Świętej i spowiedzi. Kto nie był u spowiedzi w okresie Wielkanocy, nie powinien przyjmować Komunii Świętej, zanim się wyspowiada.
 11. Kancelaria nieczynna od czwartku do soboty.
 12. Pamiętajmy w modlitwie o rocznicach święceń księży: Bogumił-7.VI; Kanonik – 9.VI; Proboszcz – 10.VI; Mariusz – 13.VI; Przemysław – 14.VI, oraz imieninach: pana Organisty – dzisiaj podczas Mszy Świętej o 10.30 i ks. Bogumiła – w środę o godz. 18.00. Ks. Proboszcz dziękuję za życzenia, modlitwę i organizację jubileuszu.
 13. Ostatnia przed wakacjami katecheza chrzcielna dzisiaj (7 VI) godz. 16.30. w naszej kaplicy.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii na konto 25.000 i osobiście 7100 zł z ostatnich 3 mcy. Będą zakładane domofony, m.in. do kancelarii.
 15. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.