1. Dzisiaj (7 maja) przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy, tzw. Dobrego Pasterza i jednoczenie rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego; pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i spotkanie Kółek Różańcowych; taca na WSD
 2. W poniedz. Urocz. św. Stanisława, bpa i męcz. Odpust w par. św. Stanisława o godz. 18.00, Msza św. za Ojczyznę i w int. LO im. Królowej Jadwigi o godz. 18.00; Krąg Biblijny po Mszy Św. wieczorowej; w sobotę wspomn. NMP Fatimskiej, 100- rocznica objawień Maryjnych w Fatimie, po Mszy wieczorowej uroczysta procesja fatimska połączona z naboż. Majowym, służbę porządkową proszę o zabezpieczenie przejścia
 3. Za tydzień V niedz. Wielkanocy, taca budowlana przeznaczona na elewację obecnego budynku kaplicy i duszpasterskiego.
 4. Nabór do grona ministrantów – dla chętnych w sobotę o godz. 10.00
 5. Nabożeństwa majowe, są sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej, czyli ok. godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci. W niedzielę nabożeństwo o godz. 17.40 a dla chętnych w niedzielę przy kapliczce na ul. Bajkowej, o godz. 19.00.
 6. Dziękuję Paniom za jeszcze wielkanocne mycie okien na salkach i Panom za uporządkowanie terenu; dziękuję wszystkim, którzy przygotowali uroczystości I – Komunijne, a szczególnie Parafialnej Służbie Porządkowej i Policji za dyrygowanie ruchem.
 7. W środę cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 8. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania – katecheza w piątek o godz. 17.00 na salkach.
 9. W piątek po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym zapraszamy na krótkie spotkanie osoby żyjące samotnie, które przekroczyły 35 rok życia.
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę: 20 zł z Miedzyrzeca Podl, po 100 zł z ul. Składowej, Hozera, parafii Gęś, Rakowieckiej, Jasnej, po 150 zł z ul. Grabianowskiej, Dreszera, po 200 zł z ul. Rakowieckiej 2x, Smoczej, Morcinka, po 300 zł ul. Bajkowa, Żwirowej, Smoczej, Składowej, 400 zł z ul Bajkowej, po 500 zł z ul. Składowej, Południowej, po 1000 zł z ul. Jordana, Miłej, 4000 zł rodzice dzieci I Komunijnych. Trwają prace nad dokumentacją otaczającego terenu.
 11. Na spotkanie z aktorem Marcinem Kwaśnym znanym z filmu „Pilecki”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, oraz „Wyklęty” gdzie zagrał „Wiktora” zapraszamy do kaplicy we wtorek o godz. 17.00.
 12. Porady prawne bezpłatnie w każdy II i III wtorek miesiąca w godz. 17.30- 18.00 a więc najbliższe dnia 9 maja (na salkach nad kaplicą).
 13. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd do Górek koło Garwolina z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Wyjazd 13 maja o godzinie 8.00 sprzed kaplicy. Cena około 30 zł, Zapisy w zakrystii.
 14. Zbliżają się dni modlitw o urodzaje. Podobnie jak w latach poprzednich prosimy parafian o zgłoszenie się do kancelarii w celu ustalenia terminów Mszy Świętej i procesji poświęcenia pól w naszej parafii.
 15. Zaproszenie kolejne dla braci i Sióstr żywego Różańca: na spotkanie Rejonowe w sobotę dnia 20 maja o godz. 10.00 w par. Ducha Świętego.
 16. Msza Święta z racji Nawiedzenia Św. Znaków za mieszkańców ul. Żwirowej jednorodzinne dn. 14.05 godz. 12.00.
 17. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Wyrębek, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Janiny Porazińskiej, par. tut., i Agnieszka Zalewska, panna z Krasewa, par. Ulan zap. III; Mateusz Krahel, kaw. zam. w Janowie, parafia św. Jerzego i Aleksandra Świderska, panna zam. w Siedlcach, ul. Rakowiecka, par. tut. zap. II; Marcin Głuchowski, kaw. zam. w Nowych Iganiach, ul. Miodowej, par. Bł. Męczenników i Izabela Borkowska, panna, zam. na ul. Śmiałej 17 B par. tut. zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 18. Modlitwą ogarnijmy wszystkich maturzystów, którzy zaczęli zmagania od 4 maja i wypraszajmy zdania egzaminów i wyboru właściwej drogi powołania.
  1. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” W nim m.in. o treści orędzia fatimskiego; świadectwa ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej; czym jest skolioza? – Zachęcamy do czytania.
  2. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Zygmunt Kowalczyk, l. 80 z ul. Łukowskiej, pg w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.