• Dzisiaj (7.I), Święto Chrztu Pańskiego, zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego; pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po Mszy Świętej o godz. 12.00 Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych, nowenna do bł. Pauliny Jaricot
  • Serdecznie zapraszamy na Koncert Świąteczny Macieja Miecznikowskiego do naszej kaplicy dnia 7 stycznia 2024 na godz. 19.00. W programie koncertu znajdują się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, akustyczne wersje przebojów z oratoriów „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” oraz znane utwory świąteczne, zimowe i liryczne. W aranżacjach nieco uwspółcześnionych, bogatych, ciekawych, przyjaznych, przy żywym akompaniamencie gitary i akordeonu.
  • W liturgii od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły, który służy zgłębianiu pełni tajemnicy naszego zbawienia – szaty koloru zielonego
  • Za tydzień (14.I), II niedz zwykła, taca budowlana
  • We wtorek (9.I) o godz. 12.00 będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W katedrze siedleckiej odbędzie się instalacja relikwii Błogosławionej. Rozpocznie się ona o godz. 10.00. W programie: m.in. misterium o bł. Paulinie, słowo ks. Jarosława Tomaszewskiego, Krajowy Sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych, modlitwa różańcowa i Msza Święta (godz. 12.00) pod przewodnictwem ks. bp Kazimierza Gurdy.
  • Kancelaria: czynna w systemie kolędy w godz. 8.00-8.45: w tym tygodniu: nieczynna w poniedziałek.
  • Bezpłatny dyżur prawnika we wtorek od godz. 17.00 do 18.00, na salkach nad kaplicą.
  • Trwa Wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Program w „Pielgrzymie”, na stronie internetowej i wywieszony na tablicy ogłoszeń. Cały czas zbieramy na fundamenty do sumy ponad milion złotych. W razie niemożności przyjęcia księdza w wyznaczonym terminie, proszę umawiać się na indywidualne wizyty. Na stronie internetowi znajdziemy informacje jak przygotować siebie i dom na wizytę duszpasterską.
  • Od 12 stycznia 2024 r. wchodzi na ekrany kin film „Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160. rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia filmu.
  • Do 2 lutego możemy zyskać odpust zupełny (darowanie kar czyśćca) za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego i adorację żłóbka. Chorzy mogą to uczynić duchowo. Więcej informacji na stronie internetowej.
  • Echo katolickie. Dlaczego Kościół tak wielką wagę przywiązuje do chrztu? Z czym wiąże się przyjęcie tego sakramentu? – w „rozmowie Echa”. Jak wygląda okres Bożego Narodzenia i Święto Jordanu w jedynej na świecie neounickiej parafii, która znajduje się w naszej diecezji? Facebook nie zastąpi nam relacji z drugim człowiekiem. O zagrożeniach, jakie niesie technologia cyfrowa, zwłaszcza w odniesieniu do dzieci i młodzieży, w artykule „Patrzy i reaguj”.