1. Dzisiaj (6.VI), X niedz. zw., puszka na budowę kościołów w diecezji; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich, Procesja eucharystyczna i zmianka Kółek Różańcowych. Rocznica I Komunii Świętej o godz. 12.00.
 2. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00.
 3. We wtorek (8.VI) wspomnienie św. Królowej Jadwigi i Msza Święta za Ojczyznę o godz. 18.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę przez cały dzień.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek od godz. 8.00.
 6. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała, z procesją po Mszy Świętej wieczorowej, do piątku włącznie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z ponowieniem aktu poświęcenia. Sercu Zbawiciela, indywidualnie i zbiorowo, podczas każdej Mszy Świętej. W liście z tej okazji polscy biskupi piszą: „Za kilka dni ponowimy akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa, dlatego, że osobiście i zbiorowo pragniemy oddać się w opiekę Bogu, który jest Miłością. W szkole Jezusa, który powiedział o sobie, że jest „cichy i pokornego serca” (Mt 11, 29), pragniemy się uczyć, jak stawiać czoło nowym wyzwaniom, jak podejmować odpowiedzialność za siebie i innych, jak kochać i służyć. … Czyńmy świat bardziej ludzkim! W społeczeństwie, które podlega atomizacji wzmocnionej izolacją na skutek pandemii, bolesnej samotności doświadczają starsi, chorzy i niepełnosprawni. Ponadto, kryzys ekonomiczny sprawia, że ludzie biedni stają się jeszcze bardziej ubożsi. Otwórzmy się na nich, nie zapominając, że najsłabsi są „sercem Kościoła”, oni winni być również w centrum zainteresowania każdej ludzkiej społeczności. Znakiem cywilizacji miłości jest też otwartość na ludzkie życie, gdyż każdy człowiek, a szczególnie ten bezbronny i nienarodzony, ma prawo do życia”.
 7. W sobotę wspomn. Niepokalanego Serca NMP.
 8. Za tydzień (13.VI), w II niedzielę miesiąca będzie sprawowana Msza za Dobrodziejów i Ofiarodawców; taca na cele budowlane; nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00 przy figurce na Bajkowej, albo w kaplicy, jeśli będzie padało.
 9. Dziękuję, Bóg zapłać: mężczyznom za pracę przy oczyszczaniu placu, panu Skolimowskiemu, Kowalczykowi i Starędze za prace sprzętem przy trawniku; niewidzialnej ręce, która opieliła krzewy na trawniku; wszystkim, którzy przygotowali procesję i ołtarze na uroczystość Bożego Ciała, wiem, że na niektórych ulicach zaangażowali się liczni sąsiedzi w przygotowanie ołtarza; naszym wolontariuszom, którzy pracowali przy koncercie Siedlce dla Jezusa, wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę prowadzili modlitwę różańcową i adoracje, naszej ekipie dekoracyjnej, która pięknie ozdabia kaplicę.
 10. W kwestii Sakramentu Bierzmowania: egzamin kandydatów w poniedziałek (7.VI) a od czwartku (10.VI) rozpoczęcie nowenny z obowiązkowym udziałem kandydatów. Polecam modlitwie wspólnoty parafialnej tę młodzież i ich rodziny, aby przejęli dziedzictwo wiary w Chrystusa i kierowali się jej siłą.
 11. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek.
 12. Porady prawne bezpłatnie w każdy II wtorek miesiąca w godz. 17.00 – 18.00 a wiec dnia 8 czerwca.
 13. Wznawia godziny otwarcia nasza biblioteka parafialna: w czwartki od godz. 16.30-17.30; niedziele od po Mszy Świętej dla dzieci do godz. 12.00.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Michał Ksionek, kawaler z par tut., i Karina Chybowska, panna z par. Wołyńce zapow. III; Diana Brzezińska, panna i Arkadiusz Tomasik, kaw. Oboje par. tut., zapow. III; Paweł Andrzej Wrzecionkowski, kaw. z par. św. Wojciecha w Warszawie i Katarzyna Czajka, panna z par tut., zapow. II; Dominik Grontkowski, kaw. Z par. św. Katarzyny w Małaszewiczach i Martyna Anna Chryć, panna z par. tut., zapow. II; Klaudia Norwa, panna z par. tut., i Tomasz Ejchler, kaw. z par Bożego Ciała w Siedlcach zapow II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Echo Katolickie a w nim: Życie Prymasa Tysiąclecia to materiał na dobry film; O nowej błogosławionej Kościoła włoskiej zakonnicy – Zachęcamy do czytania;
 16. Za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, wieczny odpoczynek racz im dać Panie.