1. Dzisiaj (5.XII) druga niedziela Adwentu. niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. Puszka na „pomoc Kościołowi na Wchodzie” po Mszach Świętych.
 2. Dzisiaj (5 XII) rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii prowadzi Piotr Dąbrowski, michalita, nasz rodak. 5 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, a  po Mszy konferencja dla nich. W poniedziałek (6.XII) i wtorek (7.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje dla mężczyzn (6.XI) oraz dla małżonków (7.XI). Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą. Będą transmitowane Msze Święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00 z konferencją. Taca w poniedziałek i wtorek na działalność o. michalitów, którzy tak wiele czynią w dziedzinie trzeźwości.
  1. w poniedziałek (6.XII) wspomn. św. Mikołaja biskupa
  2. we wtorek (7.XI) św. Ambrożego, biskupa;
  3. w środę (8.XII) urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Godzina łaski od 12.00 do 13.00, możliwość odbycia w kaplicy, a tych, którym godzina nie odpowiada, zapraszam do kaplicy na godz. 19.00. Szczególnie zapraszam młodzież żeńską z racji dnia patronki. Spotkanie z przygotowującymi się do oddania św. Józefowi o godz. 17.15 na salkach. Odpust w par. katedralnej o godz. 12.00.
  4. w czwartek (9.XII) św. Jana Diego, któremu objawiła się MB w Guadelupe, pamiętajmy o pielgrzymach, którzy tam polecieli. Spotkanie synodalne: w czwartek o godz. 19.00 zapraszamy radnych duszpasterskich a także przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń. Jeśli ktoś byłby po raz I’ niech dzisiaj weźmie z zakrystii materiały synodalne.
  5. w piątek wspomn. NMP Loretańskiej.
 3. Za tydzień  (12.XII) trzecia niedziela Adwentu (tzw. Gaudete – różowa), taca budowlana. Przesunięty Marsz  Pokutny Krucjaty za Ojczyznę – info. Plakat.
 4. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w środę i sobotę o godzinie 6.30. Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 5. Kancelaria nieczynna od poniedziałku do środy.
 6. Organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii.
 7. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie.
 8. W sprzedaży przed kaplicą świece Caritas po 10, 15, 20 i 30 zł. Dzieci, które złożyły ofiarę na kalendarze adwentowe, mogą odebrać je przed kaplicą.
 9. Najbliższe katechezy chrzcielne 18 i 19 XII o godz. 19.00,
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary indywidualne w ciągu ostatniego miesiąca: złożone bezpośrednio do księdza w kwocie 5500 zł oraz przelane na konto w kwocie 4850 zł. Ostatnia taca budowlana wyniosła 5360 zł. Serdeczne Bóg zapłać także za ofiary złożone na Obraz Miłosierdzia w kwocie 850 zł.
 11. Echo Katolickie przy drzwiach.  Zachęcamy do czytania.
 12. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.