1. Dzisiaj (5.VIII): 18 niedz. zwykła, pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie. W Budziszynie odpust i możliwość oddania krwi o co apeluje Ks. Bp Ordynariusz Siedlecki. Ks. Proboszcz i ks. Przemysław są na pielgrzymce.
 2. W poniedziałek (6 VIII) Święto Przemienia Pańskiego, Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 18.00; w środę wspomn.  św. Dominika, kapłana; w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy; w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w sobotę św. Klary, dziewicy
 3. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, ale w tym roku zachęcamy do szczególnej inicjatywy, czyli podjęcia stu dni abstynencji z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę czyli od dzisiaj do 11 listopada. Zachęcamy aby podjąć abstynencję czasową w określonej intencji i wpisać się do księgi trzeźwościowej w zakrystii. To bardzo skuteczna modlitwa w różnych intencjach.
 4. W środę, tradycyjnie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu
 5. W trakcie pielgrzymki w naszej parafii po Mszy świętej wieczorowej, zapraszamy na modlitwę Apelu Jasnogórskiego i modlitwy pielgrzymów duchowych; Na Fanpage parafii na Facebooku, można obejrzeć zdjęcia gr 3. Można będzie także pielgrzymować autokarem aby wejść z naszą Pielgrzymką na Jasną Górę i Wrócić po uroczystościach 15 sierpnia. Wyjazd dnia 13 sierpnia ok. godz. 21.30 z parkingu. Zapisy w zakrystii. Nocleg we własnym zakresie. Cena 70 zł. Zaliczka 20 zł. przy zapisie.
 6. Za tydzień (12.VIII): 19 niedz. zwykła; taca budowlana będzie przeznaczona na wykonanie elewacji obecnego budynku.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie: 30 zł z ul. Żwirowej, po 50 zł z ul. Korczaka, Grabianowskiej 2x, Krakówki, Rakowieckiej, Dreszera 2x, 70 zł z ul. Korczaka, po 100 zł z ul. Rakowieckiej, Grabianowskiej, Składowej, Jasnej, Dreszera, po 200 zł z ul. ul. Składowej, Zielonej, spoza parafii, Grabianowskiej, Bajkowej, Dreszera 2x, po 300 zł z ul. Rakowieckiej, Żwirowej 2x, Południowej, Smoczej i Rakowieckiej, 400 zł z ul. Grabianowskiej, 1500 zł z ul. Januszewskiej, Bóg zapłać. Z tacy budowlanej w ubiegłym miesiącu zebraliśmy: 5288 zł. Bóg zapłać za ofiarowane kamienie p. Wronie, Wysokińskiemu, pani Koprowskiej, p. Krasuskiemu z Oknin, P. Kożuchowskiemu z Oknin.
 8. Od dzisiaj czynne jest przejście piesze skracające drogę od ulicy Składowej i os. Dreszera o 300 metrów. Chodzimy furtkami. Wychodząc z kaplicy kierujemy się drogą kamionkową.
 9. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycję spotkania w ramach Lednicy Seniora pod hasłem JESTEM MŁODY DUCHEM. Jeśli czujesz się młody duchem, masz w sobie radość i ciekawość, jak to na Lednicy wygląda, jeśli masz chęć pomodlić się wspólnie u źródeł polskiego chrześcijaństwa, to ten wyjazd jest z myślą o Tobie. Odbędzie się on w dniach 31.08-1.09, po drodze odwiedzimy i będziemy nocować w Sanktuarium MB Bolesnej w Licheniu, oraz odwiedzimy Gniezno. Koszt 200 zł, zapisy w zakrystii. Uwaga, liczba miejsc ograniczona tylko do 30 osób.
 10. Do 3.09 kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, czyli każdego dnia od 8.00 do 9.00 oprócz niedziel i uroczystości i po Mszach Świętych w zakrystii. W nagłych przypadkach prosimy o telefon.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Pawlak i Monika Pawlak, oboje z par. tut., zapow. III, Patryk Artur Duda, kaw. par. tut., i Dominika Maria Lech, panna z par. katedralnej w Siedlcach, zap. II, Radosław Lewiński, kaw. zam. w par. Bożego Ciała w Siedlcach i Dorota Skorupka, panna z par. tut., zap. II, Marcin Brodzik, kaw z par. Ducha Świętego w Siedlcach i Dorota Szulawa, panna z par. tut., zap. II, Wojciech Gomoła, kaw. i Katarzyna Świercz, panna, oboje par. tut, zap. II; Łukasz Wypych, kaw. zam. w Siedlcach ul. Składowa par. tut., i Agnieszka Jarząb, panna z ul. Kurpiowskiej, par. Bożego Ciała w Siedlcach zap. I; Damian Strus, kaw. za. Na ul. Południowej w Siedlcach, par. tut., i Kamila Halina Dąbrowska panna z ul. Powstańców Warszawy zap. I; Grzegorz Osiński, kaw. i Agnieszka Kacperczyk, panna oboje zam w par. tut., zapow I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. Apele służb: W czasie upałów osoby, które przyjmują leki niech zadbają o właściwe ich zabezpieczenie, aby nie były wystawione na słońce, gdyż zmieniają właściwości. Również w czasie upału, starajmy się o rozsądne korzystanie z energii elektrycznej i pomoc starszym.