1. Dzisiaj 10 niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca: Zmianka różańcowa o godz. 17.00 zaś czerwcowe o godz. 17.30; Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Ukrainy z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka. Dzisiaj w Siedlcach odbywa się marsz dla życia i rodziny połączony z piknikiem.
 2. Maciej Drzewiczak, oblat, dzisiaj o godz. 12.00 będzie sprawował w naszej kaplicy Mszę Świętą Prymicyjną. Zachęcamy by w niej uczestniczyć i przyjąć okolicznościowe błogosławieństwo. Polecamy jego osobę i rodzinę Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi i Maryi Niepokalanej.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy trwali na modlitwie i procesjach przez Oktawę Bożego Ciała, szczególnie dzieciom, które na zakończenie pobłogosławił ks. bp Piotr Sawczuk. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali młodzież, w liczbie 35 osób, do sakramentu bierzmowania, na czele z ks. Jakubem.
 4. W związku z projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop Aborcji”, zmierzającym do zmiany ustawy o prawnej ochronie życia ludzkiego 5 i 12 czerwca br. w kościołach Diecezji Siedleckiej będą zbierane podpisy poparcia. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.
 5. We wtorek dzień imienin naszego pana Organisty, msza święta w środę; W środę wspomn. św. Jadwigi, królowej,; w piątek wspomn. bł. Bogumiła Biskupa, dzień imienin ks. Bogumiła Lemkopwskiego; w sobotę wspomn. św. Barnaby, apostoła.
 6. Na wtorek zapraszam Radnych Duszpasterskich po Mszy Świętej wieczorowej czyli na godz. 19.00 do kaplicy na krótkie spotkanie w sprawie nawiedzenia oraz festynu parafialnego.
 7. Bóg zapłać za prace przy trawnikach osobom, które przychodziły do pracy ręcznych oraz za pracę koparką z ul. Jasnej 2 razy. Zapraszam na sobotę (11 VI) od godz. 9.00: 5 panów z ul. Czerwonego Kapturka i Smoczej (rękawice, szpadle) oraz 5 pań z ul. Składowej (powtórnie) i 5 pań z ul. Łukowskiej (powtórnie) (rękawice, grabie, graczki) i wszystkich chętnych, którzy nie mogli wcześniej przybyć a byli wyznaczani.
 8. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego – wykończeniówka na salkach nad kaplicą, kancelarii i wikariatach – gdzie zechcemy wprowadzić się we wrześniu. Probostwo na razie nie będzie wykańczane.  Bóg zapłać za ofiary: 2000 zł na baldachim z ul. Sokołowskiej; 1050 bezimienna; 1000 zł z Mińska Mazowieckiego; po 500 zł z ul. Żwirowej i Porazińskiej; po 200 zł z ul. Łukowskiej, Rakowieckiej, Dreszera, Południowej, Grabianowskiej i Ganiewskiego; 900 Euro i 100 dolarów bezimienne; po 100 zł z ul. Składowej, Rakowieckiej 2x, Zielnej, Śmiałej, Południowej, 85 zł z Wiejskiej, 70 zł z Korczaka, 30 zł z Południowej.
 9. Święte znaki po ostatnim bloku nieparzystym na Dreszera powędrują w osiedle na Śmiałej a następnie wejdą w bloki parzyste na Dreszera. Radnych proszę o zorganizowanie kolejności nawiedzenia domów.
 • 19 czerwca po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się I spotkanie z rodzicami i dziećmi przystępującymi do I Komunii Świętej w 2017r.
 • Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Stańczyk zam. ul. Dreszera, par. tut., i Agnieszka Stańczyk, zamieszkała ul. Dreszera, par. tut., cywilnie związani, zap. III. Damian Racki, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Południowa, par. tut., i Karolina Kościesza, panna zam. w Bartkowie starym, par. Knychówek – zapow. II, Jakub Pietrusiak, kaw. zam. w Siedlcach ul. Grabianowskiej, par. tut., i Daria Łuczak, panna za. W Mordach, ul. Polnej, par. Mordy – zapow. II Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 • Z naszej wspólnoty odeszła do pana ś p. Elżbieta Toruń, z ul. Dreszera, informacje o pogrzebie w późniejszym terminie. Wieczny odpoczynek.