1. Dzisiaj (5 marca) przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu, taca na jubielusz 200-lecia diecezji; kolejna Katecheza przedmałżeńska o godz. 17.00 na salkach i tak w każdą niedzielę marca.
 2. Krąg Biblijny w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00
 3. Msza Święta za Ojczyznę dnia 8 III o godz.18.00. Pamiętajmy tego dnia o wszystkich kobietach, które odgrywają szczególną rolę w naszym życiu jako matki, siostry, córki polecając je Matce Pięknej Miłości.
 4. Za tydzień Niedziela Ad Gentes – misyjna – po Mszach Świętych zbiórka do puszek na misje; taca na budowę kościoła będzie zbierana 19 marca.
 5. Trwa Wielki Post, w tym okresie obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w zabawach. Zachęcamy w okresie Wielkiego Postu do szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, do składania i odnawiania przyrzeczeń abstynenckich, które ofiarować można także za innych, mających problemy z trzeźwością. Księga przyrzeczeń znajduje się w zakrystii.
 6. Po spotkaniu z Radą Ekonomiczną podjąłem następujące postanowienia na obecny rok co do budowy: wykonanie chodnika dla pieszych od kaplicy do bramy jako oddzielnego ciągu komunikacyjnego, wykonanie planów kościoła i planów zagospodarowania pozostałej części terenu, w miarę możliwości dokończenie elewacji budynku oraz spłacanie pożyczki.
 7. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Proszę o modlitwę za rekolekcjonistę ks. Jerzego Dudę i rekolekcje, szczególnie szkolne.
 9. Za tydzień (5. III), pierwsza niedziela Wielkiego Postu i miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie; taca na obchody jubileuszu 200-lecia diecezji; o godz. 15.30 spotkanie pierwszokomunijne dla dzieci i rodziców o godz. 15.30.
 10. Święte znaki powoli kończą swoje pielgrzymowanie: odwiedzają bloki na ul. Żwirowej – proszę radnych o zorganizowanie kolejności nawiedzenia. Przyjmujemy zgłoszenia rodzin, które poza kolejnością chciałyby jeszcze przyjąć Maryję i Jana Pawła II do swoich domów. Zapisy w zakrystii. Msza Święta za mieszkańców ul. Gąski Balbinki z racji nawiedzenia będzie sprawowana 1 IV o godz. 9.00 a za mieszkańców ul. Kopciuszka 16 IV o godz. 9.00. Najbliższa za mieszkańców ul. Bajkowej dnia 12 III godz. 9.00
 11. Trwają prace przy wykańczaniu klatki schodowej. Bóg zapłać za ofiary na budowę: z racji nawiedzenia Świętych Znaków ul. Gąski Balbinki – 550 zł; z ul Żwirowej jednorodzinne 1600 zł; indywidualnie: 30 zł z Radzyńskiej, po 50 zł Hozera, Żwirowej, Zielnej, Rakowieckiej 2x, Korczaka, 70 zł z ul. Południowej, po 100 zł z ul. Hozera, Rakowieckiej, Dreszera, Bajkowej; 150 zł z ul. Korczaka, po 200 zł z ul. Bajkowej, Korczaka, Hozera 2x, Składowej 2x, Śmiałej, Żwirowej, Czerwonego Kapturka, Rakowieckiej, Jasnej, Południowej, po 300 zł z ul. Rakowieckiej, Morelowej i Dreszera; po 400 zł z ul. Januszewskiej, Rakowieckiej, Żwirowej, po 500 zł z ul. Smoczej, Śmiałej, Jordana, 600 zł z ul. Januszewskiej, 800 zł z ul. Dreszera, 1000 zł z ul. Południowej, 1200 zł z ul. Smoczej, 1800 zł z ul. Śmiałej. Bóg zapłać.
 12. Porady prawne, bezpłatnie w każdy 1 i 3 wtorek miesiąca od godz. 17.30 do 18.00 na salkach nad kaplicą.
 13. Koncert na rzecz niepełnosprawnej Renaty 10 III o godz. 17.00. Informacja na plakacie.
 14. Organizujemy wyjazd na nabożeństwo do św. Józefa do Szpaków w dniu 14 marca o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich a szczególnie narzeczonych i młodych ojców, których Józef jest patronem.
 15. Organizujemy wyjazd wszystkich braci i sióstr Różańcowych na Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim w dniu 11 marca. Zapisy w zakrystii lub u swoich delatorów – zgłoszenia najpóźniej do przyszłej niedzieli (5 marca).
 16. Dla pragnących pogłębić znajomość Ewangelii w życiu i przekazu wiary: Kurs Nowego Życia, 10 III godz. 17.00 – 12 III godz. 15.00, Parafia św. Józefa Siedlce, Prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji z Otwocka, 120 zł z wyżywieniem bez noclegów, Zapisy Krzysztof +48 518 784 762, Ostatnie wolne miejsca.
 17. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” W nim m.in. jak katolik powinien zachować się wobec częstych ostatnio przypadków bluźnierstwa i profanacji, cykl rozważań postnych w 100 lecie objawień fatimskich, O powołaniu kobiet i stereotypach, o zapobieganiu cukrzycy. Zachęcamy do czytania.
 18. Zapowiedzi przedślubne: Arkadiusz Celiński Walendowicz, kaw. zam. w Wólce Konopnej, par. Zembry i Katarzyna Kowalczyk, panna, zam. w Siedlcach, ul. Południowa, par. tut., zap. I. Kamil Otton. kaw. zam. w Siedlcach, ul. Śmiała 17 C, par. tut. i Monika Wanda Jakubowska panna zam. Miszewko Stefany par. Miszewko Strzałkowskie, zap I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 19. Odeszła do pana śp. Władysława Sołoducha z ul. Miłej. Pogrzeb we wtorek w par. Tuczna a Msza Święta w jej intencji w poniedziałek 6 III o godz. 18.00 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.