1. Dzisiaj: (5.II.2023) V niedziela zwykła. niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. roczn. Sakry biskupa Kazimierza – polecamy modlitwie pasterza diecezji
 2. Zapraszamy na Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 18.40.
 • W środę (8.II) wspomn. św. Józefiny Bakhity, dziewicy Adoracja Pana Jezusa przez cały dzień
 • Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek 9.II. od godz. 8.00.
 • W piątek (10.II) wspomn. św. Scholastyki.
 • Chorzy, zarówno fizycznie jak i duchowo (np. depresja, choroby złożone: bulimia, anoreksja itd.), oraz tych, którzy odczuwają skutki po Covidzie – mogą przyjąć Sakrament Namaszczenia chorych dla poprawy swego stanu w sobotę wspomn. NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego podczas Mszy Świętych: dodatkowej o godz. 9.00 i 18.00.
 1. Za tydzień: (12.II.2023) – 6 niedz. zw., wdzięczności Dobrodziejom i Ofiarodawcom.
 2. Kierujemy propozycję zarówno do odbywających formację w różnych grupach jak też chcących ożywić swoją wiarę czyli do wszystkich: Seminarium wiary rozpocznie się 9 II i potrwa do 30.III przez kolejne czwartki – Msza o godz. 18.00 i spotkanie.
 3. Młodych mężczyzn zapraszamy na rekolekcje, aby rozeznać swoje powołanie w kwestii małżeństwa i kapłaństwa. Odbędą się one w WSD w dniach 10-12 lutego. Informacje w zakrystii. Dla młodych kobiet i starszych dziewcząt – które rozważają wybór drogi powołania – mamy propozycję aby zapoznały się z powołaniem do instytutu życia konsekrowanego Trójcy Świętej– ulotki przy wyjściach.
 4. Rekolekcje dla małżeństw, warsztaty, pielgrzymka amazonek – tablica ogłoszeń i strona diecezji
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma 1300 dolarów (są teraz tanie) i 3000 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.
 6. Ponieważ wiele rodzin nie miało szansy nabycia gromnicy – świecy zapalanej do modlitwy podczas trudnych wydarzeń, chorób, zagrożenia – dzisiaj po Mszach można je nabyć pod kaplicą.
 7. W Echu Katolickim: Błogosławiąc, przyzywamy Bożej mocy, a złorzecząc, wzywamy złe moce. O sile błogosławieństwa w artykule „Dar Kościoła”. Propozycja, by – na wzór innych państw – zakazać dzieciom używania telefonów w szkole wywołała gorącą dyskusję. Jak znaleźć złoty środek – w dziale „Opinie”. Diagnoza nie oznacza końca, a w walce z chorobą ważne jest wsparcie osób, które przechodzą przez to samo. Polecamy świadectwa kobiet amazonek. Zachęcamy do czytania.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Kurek, kaw z ul. Żwirowej par. tut., i Anna Skowrońska, panna z Warszawy-Rembertów, par. św. Łucji, zapow II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.