1. Dzisiaj (5 lutego) przeżywamy 5 niedzielę zwykłą, pierwszą miesiąca, zmianka Kółek Różańcowych po sumie; taca na budowę kościoła; Dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy na godz. 15.30 na katechezę i spotkanie a o godz. 16.00 będzie dla nich sprawowana Msza Święta. Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu świętego o godz. 17.00 na salkach nad kaplicą – zapraszamy. W szczególny sposób polecamy Bożej Opatrzności  księdza Biskupa Kazimierza Gurdę w 12 rocznicę jego sakry biskupiej, dziękując za powołanie parafii i wszelką życzliwość. Zobacz więcej
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników, w środę dowolnie Bł. Józefinę Bakhitę, dziewicę; w piątek Bł. Scholastykę, dziewicę, w sobotę NMP z Lourdes, światowy Dzień Chorego i o godz. 18.00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych wszystkim, którzy tego potrzebują i z wiarą w Chrystusa przyjmą.
 3. W poniedziałek Krąg Biblijny po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) na salkach.
 4. Msza Święta za Ojczyznę w środę o godz. 18.00.
 5. Wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem w czwartek od godz. 8.00. Można jeszcze zgłaszać potrzebujących.
 6. W sobotę, 11 lutego w Siedlcach będzie gościł Pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Dokona on odsłonięcia tablicy poświęconej śp. senatorowi Zbigniewowi Romaszewskiemu, zasłużonemu dla Ojczyzny. Uroczystości rozpocznie o godz. 9.30 Msza św. pod przewodnictwem JE ks. biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w kościele katedralnym. Po Eucharystii, przed Katedrą na chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu z Panem Prezydentem będą czekały autobusy MPK, które przewiozą uczestników na rondo im. Zbigniewa Romaszewskiego, przy wiadukcie Łukowskim u zbiegu ulic: Torowej, Łukowskiej i Buczyńskiej. (czyli na godz. ok. 10.45, blisko granic naszej parafii). Na uroczystości zaprasza prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.
 7. Za tydzień ( 5 II) kolejne katechezy chrzcielne na salkach o godz. 17.00.
 8. Spotkanie Rady Ekonomicznej w niedzielę 26 lutego o godz. 15.00 na plebanii.
 9. Rekolekcje dla młodzieży męskiej szkół ponadgimnazjalnych i studentów organizuje WSD w dniach 17-19 lutego. Informacje w zakrystii i na tablicy ogłoszeń.
 • Wspólnota Domowego Kościoła w Siedlcach zaprasza na Bezalkoholowy Bal karnawałowy dnia 11 lutego. Informacje w zakrystii i na tablicy ogłoszeń oraz stronie parafialnej. Zachęcamy do udziału szczególnie młode małżeństwa.
 • Dziękuję tym, którzy przyjęli Święte Znaki. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Korczaka z racji nawiedzenia będzie sprawowana w niedzielę 12 lutego o godz. 12.00.
 • Na stronie Pielgrzymka do Medjugorie, 13-20 lutego (na miejscu jest dosyć ciepło), 400 zł + 100 Euro, Informacje tablica ogłoszeń. (Kamil Perka tel. 502131553); o promocji książki „Ostanie okrążenie” nt. wyprawy młodzieży wokół Morza Czarnego, w sobotę 11.02 godz. 19.00 w Kinie Podlasie.
 1. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” W nim m.in. czy katolik powinien modlić się o pieniądze? o chaosie informacyjnym i formach manipulacji; o trudnej sztuce przebaczania. Zachęcamy do czytania.
 2. Z naszej wspólnoty odeszła do pana śp. Teresa Ostas, l. 66 z os. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.