1. Dzisiaj, (4.XII), rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi Jakub Kozak, nasz były wikariusz, obecnie dyrektor Centrum Kształcenia Rodziny w Łukowie i doktorant KUL – u; , 4 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, a  po Mszy konferencja dla nich. W poniedziałek (5.XII) i wtorek (6.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje: 5 XII – dla małżonków a 6 XII dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych – ks. Jakub jest posłany do osób w takich sytuacjach. Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą. Dla chorych będą transmitowane Msze Święte o godz. 9.00, 17.00. Pracownicy Hospicjum dla Dzieci będą po Mszach Świętych rozprowadzać sianko na stół wigilijny zbierając ofiary na funkcjonowanie Hospicjum. Zmianka Różańcowa po Sumie.
 2. We wtorek wspomn św. Mikołaja Biskupa, broniącego Kościół i biednych.
  1. W środę (7.XII) św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła, patrona pszczelarzy; nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00
  2. W czwartek (8.XII) Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzina łaski od 12.00 do 13.00, Odpust w par. katedralnej o godz. 12.00.
  3. W piątek (9.XII)  św. Jana Diego, któremu objawiła się MB w Guadelupe, Msza Święta o przyjęcie powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego o godz. 7.00.
  4. W sobotę (10.XII) wspomn. NMP Loretańskiej.

 

 1. Za tydzień (11.XII), trzecia niedziela Adwentu (tzw. Gaudete – Radości; różowa), taca budowlana.; zbiórka do puszek na potrzebujących zbierana przez Caritas Parafialną po mszach.
 2. Osoby, które zgłosiły chęć przystąpienia do Żywego Różańca (w tym za dzieci) i chętnych proszone są o obecność w przyszłą niedzielę (11.XII) o godz. 12.00.
 3. Dzieci i rodziców kl. I i II zapraszam w przyszłą niedzielę (11.XII): Msza Święta o godz. 12.00 i spotkanie.
 4. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 5. W piątki zapraszamy na wspólne czuwanie w postaci Nieszporów z Liturgii Godzin, godz. 19.30 w kaplicy
 6. Organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii.
 7. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie
 8. Świece Caritas Polska po 10, 15, 20 i 30 zł
 9. Rodzice dzieci klas III SP poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci. 8 XII o godz. 18.00.
 10. Echo Katolickie a w nim: Czym jest Godzina Łaski, którą obchodzimy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej? Wielu z nas agresji słownej, kłamstw, hejtu nie uważa za grzech. Tymczasem nienawiść niszczy wszystko. Pomagając innym, pomagają sobie. Wolontariat to sposób na spełnione życie. Jak zostać wolontariuszem? Co powoduje ubytek słuchu związany z wiekiem? Co zrobić, by słyszeć jak najdłużej i jak radzić sobie z niedosłuchem? Zachęcamy do czytania.
 11. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Jadwiga Pawluk, l. 73 z ul. Krakówki, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.