1. Dzisiaj (4.VI): Uroczystość Przenajświętszej Trójcy; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych; Po Mszach Świętych ksiądz Bogumił będzie rozprowadzał cegiełki na budowę centrum im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w cenie 50 zł. Zachęcamy także do obejrzenia wystawy poświęconej Błogosławionemu na salkach nad kaplicą: dzisiaj po Mszach i w pozostałe dni od 17.15 do 18.00. do 8 VI włącznie. Przy drzwiach ulotki wspólnoty Trójcy Przenajświętszej dla młodych niewiast szukających drogi powołania, warto pamiętać że istnieje zgromadzenie Trynitarzy.
 2. w poniedziałek wspomn. św. Bonifacego, bpa i męczennika. Po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na początek zapraszamy wszystkich lektorów.
 3. w środę nie będzie całodziennej Adoracji, poświęćmy ten czas na przygotowanie dekoracji w oknach oraz naszych posesji i ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do MB Szkaplerznej. Także imieniny p. Roberta – organisty oraz ks. Wiesława, w sobotę zaś dzień patronalny obchodzi ks. Bogumił – polecamy modlitwie parafian. Msze Święte za solenizantów o godz. 18.00.
 4. W czwartek (16.VI) urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), procesja po Mszy Świętej o godz. 9.00. Pozostałe Msze Święte: godz. 7.00, po procesji (po godz. 11.15), i o 18.00. Miejsca ołtarzy jak w tamtym roku: koło państwa Szczygłów (odpowiedzialna ul. Grabianowska); k. państwa Plichtów (odpowiedzialna ul. Południowa); przy kapliczce na Bajkowej (odpowiedzialna ul. Bajkowa); na ul. Zielonej k. państwa Potiopa (odpowiedzialna ul. Jasna i Zielona). Plansze na plebanii. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów oraz religijne ozdobienie okien na trasie procesji, dzieci kl. III i IV w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków a chłopców do niesienia różańca. Służbę porządkową do zabezpieczenia procesji. Jak zwykłe w Boże Ciało serdecznie zapraszamy wieczorem na koncert-uwielbienie Boga: Siedlce dla Jezusa całe rodziny na godz. 19.00, na parking przy kościele św. Józefa, prosimy wziąć ze sobą krzesełka do siedzenia.
 5. Za tydzień (11.VI): X niedz. zwykła; taca budowlana
 6. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek i czwartek.
 7. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się 23-25 czerwca – dla każdego chcącego rozeznać swoje powołanie, zgłoszenia w zakrystii. Rekrutacja do Seminarium 8 VII i 2 IX br.
 8. Serdeczne zaproszenie od ks. biskupa Kazimierza na diecezjalne spotkanie młodzieży – „Jerycho Młodych”. To okazja do wspólnego spotkania, ale także do modlitwy i pogłębienia swojej więzi z Bogiem. Odbędzie się ono w sanktuarium bł. Męczenników w Pratulinie, w sobotę – 9 czerwca. Zgłoszenia i informacje u ks. Krzysztofa.
 9. Trwają nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, sprawowane po Mszy Świętej wieczornej, zachęcam do odmawiania litanii także i w domu, oraz w niedziele przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 10. Na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy wybiera się z naszymi pielgrzymami ks. Paweł. Zapraszamy
 11. Zapowiedzi przedślubne: Waldemar Sidorczuk, kaw. z par. Krzewica i Iwona Żydek, panna z ul. Śmiałej, par. tut.,, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. W Echu Katolickim: „To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem mojej miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem”. Jakie obietnice dał Jezus tym, którzy będą czcili Jego Serce?; To, co dotyka dorosłych, nie pozostaje bez wpływu na dzieci. Jak zmieniło się podejście do wychowania? Czy wszystko jest słuszne – w dziale „opinie”; Co dzieci powinny jeść, a czego unikać? – w dziale „zdrowie”. Zachęcamy do czytania.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.