1. Dzisiaj (4 czerwca) przeżywamy Urocz. Zesłania Ducha Świętego, odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Msza Święta dla kandydatów do Sakr. Bierzmowania i ich rodziców o godz. 16.00. Odbywają się: Marsz dla Życia i Rodziny połączony z Piknikiem Rodzinnym w siedleckim amfiteatrze. Bóg zapłać za ofiary na cele budowlane. Taca budowlana z maja wynosiła 5 236 zł. Ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę w Siemiatyczach.
  2. Nabożeństwo czerwcowe jest sprawowane po Mszy Świętej o godz. 18.00 w dni zwykłe, a w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy by śpiewać lub odmawiać litanię w domach i przy kapliczkach. Przy kapliczce na Bajkowej litania będzie odmawiana tylko w niedziele o godz.19.00. Przychodźmy, aby być blisko Serca Jezusa, Naszego Zbawiciela. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła 2 Dz. Zielonych Świątek (Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00), w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomn. Bł. Bogumiła, biskupa – dzień patronalny ks. Bogumiła Lempkowskiego, wcześniej w środę dzień patronalny ks. Roberta Kublikowskiego i naszego pana Organisty Roberta Gryczki – pamiętajmy o nich w modlitwie. Msze Święte w ich intencji 22 czerwca.
  3. W środę o godz. 7.00 wyruszy III Pielgrzymka Nartorolkowa na Jasną Górę, organizowana przez UKS „Rawa”, pod przewodnictwem p. Grzegorza Staręgi oraz naszą Parafię. Zapraszamy na tę Eucharystię, aby modlić się za pielgrzymów i ich pożegnać, polecić intencje, które zaniosą Matce Bożej. Udajemy się na pielgrzymkę z ks. Bogumiłem. W środę cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  4. Sakramentu Bierzmowania, 44 naszym, parafianom przygotowanych przez ks. Jakuba, udzieli w piątek o godz. 19.00 ks. Biskup Piotr Sawczuk. Polecamy tych młodych ludzi modlitwie całej naszej wspólnoty.
  5. Niedziela przyszła to urocz. Najświętszej Trójcy,
  6. Uroczystość Bożego Ciała i procesja dnia 15 czerwca po Mszy Świętej o godz. 9.00. Miejsca ołtarzy jak w tamtym roku: koło państwa Szczygłów (odpowiedzialna ul. Grabianowska); k. państwa Plichtów (odpowiedzialna ul. Południowa); przy kapliczce na Bajkowej (odpowiedzialna ul. Bajkowa); na ul. Zielonej k. państwa Potiopa (odpowiedzialna ul. Jasna i Zielona). Zachęcamy do wspólnego przygotowania ołtarzy. Plansze na plebanii. Tego dnia (15.VI) wieczorem (godz. 19.00), odbędzie się koncert na siedleckim lodowisku „Siedlce dla Jezusa”, połączony z modlitwą, adoracją i świadectwami. Mogą się udać na niego całe rodziny, nawet z dziećmi. Wstęp wolny. Zapraszamy
  7. Rzadko zwracam się, jako Proboszcz w kwestii pieniędzy, ale czasem muszę. Została nam wręczona ostatnia faktura z prac wykonanych w ubiegłym roku. Całość prac opiewała na 700 tyś zł brutto, obecnie pozostało do zapłacenia już tylko 140 tyś zł, to mniej więcej tyle, co zbiórka z kolędy. Wiem, że mogę liczyć na wsparcie, dziękuję i Bóg zapłać.
  8. Planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w 2018 r. w terminie 16-23 stycznia. Cena 2000 PLN (przy 45 osobach) plus 450 USD. Bez dopłat. Odwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca w Ziemi Świętej, hotele 3-gwiazdkowe, pokoje 2- osobowe, konieczny paszport, Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Grzegorz Piekart, kaw. zam. w Grabianowie, ul. Kokosowa, par. tut. i Agnieszka Olewińska, panna zam. w Siedlcach, ul. Ogińskich par. św. Stanisława, zap. III; Andrzej Kazbieruk kaw. zam. Folwarki, par. Gołąb (arch. Lubelska) i Martyna Leonik, panna zam. w Siedlcach ul. Żwirowa, par. tut. zap. III; Kamil Kopyciński, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Dreszera, par. tut., i Jolanta Remiszewska, panna zam. w Radomyśli, par Radomyśl, zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  10. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” w nim: O dramatycznej historii jedynej parafii neounickiej w naszej diecezji i w Polsce; o co chodzi w kulcie Serca Pana Jezusa; na czym polega służba w Obronie Terytorialnej. Zachęcamy do czytania.
  11. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Tadeusz Karpiński, l. 87 z os. Dreszera. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.