1. Dzisiaj (4. IX), niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych – obowiązkowa dla wszystkich braci i sióstr różańcowych. Poświęcenie tornistrów klas I podczas Mszy Świętej o godz. 10.30. katecheza dla rodziców i chrzestnych, jeszcze dzisiaj (4 IX) o godz. 16.30.
 2. W poniedziałek wznawia spotkania Krąg Biblijny po Mszy Świętej o godz. 18.00, zaprasza ks. Mateusz, zapraszamy na niego też wszystkich psałterzystów i lektorów oraz chętnych do czytania; środę (7. IX) wspomn. św. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana i Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień – zapraszamy; w czwartek (8 IX) święto Narodzenia NMP – błog. ziarna siewnego i nasion. W czwartek nasz parafianin: oblat Jakub Król, będzie składał śluby wieczyste jako brat w zgromadzeniu. Uroczystości odbędą się w Obrze. Prosimy o modlitwę w jego intencji teraz gdy przezywa rekolekcje. W naszej parafii odnowienie ślubów w niedzielę 11 IX o godz. 10.30
 3. Za tydzień (11. IX), niedziela wdzięczności dobrodziejom i ofiarodawcom.
 4. Po rozpoczęciu roku szkolnego chcę powiedzieć, że mamy radość z obecności dzieci młodszych a zasmuciły nas księży te dzieci starsze i młodzież, których nie było na Mszy Świętej 1 IX i w pierwszy piątek mca. Kochani rodzice – podejmijcie działania oraz modlitwę np. w postaci codziennego Różańca za dzieci. Tylko Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek (8 IX) od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie potrzebujących, do których kwalifikują się niedający rady udać się do kościoła.
 6. Zbiórka obowiązkowa ministrantów z nowym opiekunem ks. Pawłem w sobotę godz. 9.00, mogą dołączyć także nowi chętni do posługi;
 7. Kancelaria wraca do porządku zwykłego, tzn:. nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w 16.30 do 17.30, oprócz soboty, gdy będzie czynna od 8.00 – 9.00.
 8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie 3-10.X koszt 650 zł i 250 Euro zwiedzamy Medjugorie, Tihalinę, Mostar, Górę Objawień i Kriżevac, Surmanci. Termin pielgrzymki śladami kard Wyszyńskiego ulega zmianie na 30 IX-2 X, szczegóły wkrótce.
 9. Prosimy, aby do niedzieli 11 IX zgłosiły się do zakrystii osoby odpowiedzialne za krzyże, które stoją na terenie parafii (przy drodze, w ich ogródkach i tp) w związku ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.
 10. Wyjazd do Kodnia na czuwanie z Apostolatem Złotej Róży dnia 10.09 o godz. 8.00, cena 50 zł..
 11. Spotkanie Apostolatu Margaretka w sobotę 17 IX godz. 10.00 w parafii św. Józefa w Siedlcach
 12. Od poniedziałku (5.IX) do soboty 10 IX można przynosić wszelkie elektrośmieci, od lodówek, po żarówki i składować je za kaplicą od zachodu.
 13. „Ks. Mariusz Świder – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej informuje tych, którzy z swoich sercach słyszą głos powołania do kapłaństwa, że do wczoraj miała miejsce rekrutacja do naszego Seminarium w Nowym Opolu k. Siedlec. Ks. Rektor dziękując za modlitwy o powołania oraz za powołanych ośmiela się prosić o nie. Więcej informacji na stronie internetowej WSD”.
 14. W Echu katolickim: Co mówi Duch Święty do Kościoła? Komentarz do diecezjalnego etapu synodu biskupów. Zuzela dla Prymasa Tysiąclecia była tym, czym dla papieża Wadowice. Dlaczego warto odwiedzić miejsca narodzin kard. Wyszyńskiego? Zachęcamy do czytania.
 15. Msza Święta za mieszkańców ul. Żwirowej domy indywidualne i bloki oraz ich rodziny z okazji nawiedzenia obrazu MB Różańcowej dn. 11 IX godz. 9.00
 16. Zapowiedzi przedślubne: Emil Jakub Żółkowski, kaw. z ul. Korczaka, par. tut., i Patrycja Wierzejska, panna z Wierzejek par. Trzebieszów., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.