1.     Dzisiaj (3.VII) XIV niedz. zwykła; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych.

a)     we wtorek wspomn św. Marii Goretti dziewicy i męczennicy.

b)    w środę  wspomn. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

c)     W czwartek rozpoczyna się nowenna do MB Szkaplerznej, sprawowana po Mszach Świętych o godz. 18.00. Zachęcamy aby rozważyć założenie szkaplerza Świętego dnia 16 VII., Stosowne  materiały na półce przy wyjściu.

d)    W piątek wspomn. Św. Jana z Dukli, kapłana.

2.     Za tydzień (10.VII) XV niedz zwykła, modlitwy za Dobrodziejów i Ofiarodawców.

3.     Witamy w parafii nowych księży wikariuszy: Pawła Padysza (który zajmie się ministrantami i będzie głosił kanaia do dzieci) oraz Krzysztofa Zawadzkiego (zajmie się Domowym Kościołem, pojawi się od 8 lipca) oraz ks. Rafała Kornilaka, którego rozważań szukajmy na profilu FB parafii. Życzymy im miłego pobytu oraz owocnej pracy w naszej parafii.

4.     W tym tygodniu kancelaria wchodzi w porządek wakacyjny. Nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.

5.     Zapowiedzi przedślubne: Ewa Jaszczuk, panna z par. tut., i Marcin Grochowski, kaw. z par. Zembry, zapow. III; Mariusz Blicharz, kaw. z Kędzierzyna –Koźle, par. św. Zygmunta i Karolina Pawłowska, panna z par. tut., ul. Bananowa, zapow. II. Paweł Stańczuk, kaw. par. tut., i Magdalena Murawska, panna z par. św. Jana Apostoła w Nurze, zapow. I; Karol Zieliński, cywilnie związ. z par. tut., i Sylwia Majewska, cywil. związ. z par. tut., zapow. I; Radosław Grelewicz, kaw. z par. Suchożebry i Karolina Krasuska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, zapow. I; Albert Paweł Fila, kaw. z par. tut., i Klaudia Magdalena Jedut, panna z par. tut. zapow. I.Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

6.     Ks. Jakub Kozak kieruje do nas zachętę, aby osoby chętne pomagać przy formacji rodzin np. jako doradcy życia rodzinnego czy wspierać np. świadectwem duszpasterstwo rodzin, skorzystali z oferty prowadzonego przez ks. Jakuba Studium Życia Rodzinnego. Po więcej informacji można zgłosić się do zakrystii lub przy tablicy ogłoszeń.

7.     W Echu katolickim: Co myślą o Kościele młodzi? Jaki będzie współczesny antychryst, O decyzji amerykańskiego sądu w/s aborcji – jak wpłynie na świat? Wakacyjne oferty rekolekcyjne. Zachęcamy do czytania.

8.     Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Krystyna Lipińska, l. 66 z ul. Składowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.