1. Dzisiaj (31 grudnia), święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, Nieszpory za zmarłych o godz. 17.30 a po Mszy Świętej (godz. 18.00) nabożeństwo Dziękczynno – przebłagalne na Zakończenie Roku przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (1.I) urocz. Św. Bożej Rodzicielki Maryi, odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu..”, wtorek (2 I) wspomn. Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i drów Kościoła; w środę (3.I) Najświętszego Imienia Jezus; w sobotę (6.I) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze święte jak w każdą niedzielę, Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy które, można wziąć do swoich domów, zaś o godz. 16.30 opłatek parafialny, na który zapraszamy wszystkie grupy, ruchy stowarzyszenia – wcześniej organizujemy ciasto.
 3. W tym tygodniu kancelaria czynna w porządku kolędowym, czyli rano od godz. 8.00 do 8.45, tylko od wtorku do piątku.
 4. W środę adoracja Najświętszego. Sakramentu od 7.30 do 18.00.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca, Zapraszamy młodzież, obowiązkowo przygotowującą się Bierzmowania na spotkanie z wszystkimi klerykami naszego WSD na godz. 17.30, a następnie Eucharystię, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży z udziałem naszych kleryków.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej.
 7. Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo, Adoracja i różaniec po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 8. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie. O godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i tym razem zapraszamy ich mamy – będzie specjalna konferencja.
 9. Do chorych udamy się 11 stycznia. Chrzty w Styczniu będą udzielane za tydzień i w ostatnią niedzielę a nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się 21 i 28 stycznia. W lutym odbędą się nauki przedmałżeńskie.
 10. Bóg zapłać wszystkim za złożone przy okazji opłatka ofiary: 20 zł z Trzcianki Starej, po 30 zł z ul. Grabianowskiej, Żwirowej, po 50 zł z ul. Południowej,, bezimienne, Januszewskiej, Morelowej; po 100 zł z ul. bezimienna, z Ukrainy, Dreszera, Morcinka, 150 zł z ul. Grabianowskiej, po 200 zł z ul. Zielonej, Zielnej, Smoczej, Rakowieckiej, Hozera 2x, Dreszera, Daktylowej, 300 zł uczestnicy Pielgrzymki do Komańczy, 400 zł z ul. Składowej, po 500 zł z ul. Południowej, Ganiewskiego, Bajkowej, 600 zł z ul. Rakowieckiej, po 1000 z ul. Grabianowskiej i Bajkowej. Bóg zapłać. Rozliczenie ekonomiczne podam na Nowy Rok.
 11. W tym Roku odwiedzaliśmy ok. 40 osób chorych na miesiąc, zawarto 12 małżeństw sakramentalnych, sakrament bierzmowania przyjęło 42 młodzieży, a do I Komunii Świętej przystąpiło 82 dzieci, ochrzciliśmy 72 dzieci a zmarło 38 naszych parafian. Parafia liczy ok. 5600 wiernych i ma tendencje wzrostowe.
 12. W zakrystii kalendarze z Ewangelią i rozważaniami na 2018 r. oraz książki do rozważań Słowa Bożego.
 13. „W dniu 6 stycznia 2018r. ulicami naszego miasta po raz piąty przejdzie Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do wspólnego świętowania rodziny i wszystkich mieszkańców Siedlec. Wyruszymy po Mszy św. o godz. 11.45, którą odprawi Ksiądz Biskup, spod kościoła św. Stanisława, aby pokłonić się Jezusowi w żłóbku do naszej katedry. Po przemarszu zapraszamy do wspólnego dzielenie się opłatkiem i poczęstunek, a także kolędowanie przed Nowo Narodzonym Jezusem.” Zapraszają Fundacja Nasza Szkoła i Katolicka Szkoła Podstawowa – organizatorzy Orszaku Trzech Króli.
 14. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r., przypadnie 25-ta rocznica święceń biskupich – pochodzącego z naszej diecezji i przez wiele lat pełniącego tu posługę pasterską- Biskupa Henryka Tomasika. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, która będzie sprawowana pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata w Katedrze Siedleckiej, w niedzielę, 7 stycznia 2018 r., o godz. 13.00