1. Dzisiaj (31.VII) XVIII niedz. zw. Ostatnia miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Marsz pokutny ulicami Siedlec początek godz. 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
 2. W poniedziałek wspomn. św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, modlitwą i ciszą o godz. 17.00 uczcijmy bohaterskich obrońców Ojczyzny.W czwartek św. Jana Marii Vianeya, kapłana, patrona księży; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego, Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00), spowiedź. Od godz. 17.30; a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży przedłużająca się adoracją do godz. 20.15.
 4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00; Ofiary na tacę na misje.
 5. Pierwsza sobota miesiąca. Różaniec i nabożeństwo od godz. 17.00 do 18.00, (z możliwością spowiedzi). Zapraszamy by modlić się o pokój.
 6. Za tydzień (7.VIII) niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. Będziemy gościć także ks. Hodurka głoszącego za życiem i odnowieniem miłości w rodzinach; po Mszach świętych będzie można nabyć kalendarze, modlitewniki z grubym drukiem i Pismo święte.
 7. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym. Nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 8. Planujemy pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, w terminie 2-4 września. Koszt 750 zł zawiera kilka biletów wstępu. Zapisy w zakrystii. Inne propozycje: A) śladami bł. kard Stefana Wyszyńskiego – 23-25 IX; B) do Medjugorie 3-11 X; C) Ziemia Święta i Jordania marzec 2023r.
 9. Zachęcamy do wybrania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Są to rekolekcje oraz forma wielkiego błagania Pana Boga w wybranej sprawie. Z naszej parafii wędruje ks. Krzysztof. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 7.00 w katedrze na szlak pielgrzymkowy na Jasną Górę wyruszy grupa 3 w skład której wchodzi również nasza parafia. Zapisy do grupy dziś (31 VII) w godz. 18.30-20.00 i 1 VIII godz. 17.00-20.00 – zdawanie bagażu. przy plebanii kościoła Ducha Świętego w Siedlcach.
 10. Pozostających w domu zapraszamy do pielgrzymki duchowej. W naszej kaplicy codziennie od 2 do 14 sierpnia na godz. 20. 15 na Różaniec Pielgrzymkowy, Konferencja i wszystko zakończone Apelem Jasnogórskim.
 11. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji Ojczyzny oraz uzależnionych, z wpisem do parafialnej księgi intencji.
 12. Przypominam o godnym stroju w kościele: zakrywającym ramiona i kolana, (u mężczyzn całe nogi).
 13. Organizujemy półkolonie przy naszej parafii z elementami modlitwy, wyjazdów i rozrywki w dniach 2-5 sierpnia. Przeznaczone są dla dzieci z klas III-VIII, z rodzin w potrzebie, które nie miały okazji nigdzie wyjechać na wakacje. Początek każdego dnia o godz. 9.00 zakończenie o 13.00. Proszę o pobranie z zakrystii (lub z Caritasu) i wypełnienie formularzy kolonijnych i dostarczenie ich jutra. Informacje w zakrystii.
 14. W ostatnich latach w Polsce doszło do setek profanacji, dewastacji, aktów wandalizmu i zniszczeń kapliczek, figur, przydrożnych krzyży oraz murów świątyń, a także zakłóceń mszy świętych. Ze względu na niejasne przepisy, zdecydowana większość sprawców tych działań pozostaje bezkarna. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „w obronie chrześcijan” zaproponował zmiany treści przepisów karnych, aby dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego i aktualnie zbiera podpisy pod projektem. Zachęcamy do składania podpisów pod projektem, które będą zbierane w zakrystii. Niezbędne będzie podanie numeru PESEL.
 15. W Echu katolickim:Kościół jest piękny. Jest domem. Bywa, że zaczyna się to doceniać dopiero wtedy, gdy go zabraknie. Bogu zawdzięczam wszystko – poruszające świadectwo Wojtka od 19 lat żyjącego w trzeźwości. Czy dzisiaj zdolni byliśmy do takiego zrywu, jak powstańcy warszawscy? I dlaczego niektóre środowiska próbują go zawłaszczyć?Bł. nazaretanki z Nowogródka poniosły śmierć z rąk hitlerowców. Dlaczego ich męczeństwo wciąż porusza i szokuje?Edmund – brat Jana Pawła II – lekarz, którego oddanie pacjentom płynęło z wiary. Co wiemy o jego życiu? Zachęcamy do czytania.
 16. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.