1. Dzisiaj 18 niedziela zwykła. Gościmy dzisiaj przedstawicieli Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którzy przed sierpniem, miesiącem abstynencji mówią o jej konieczności, przynajmniej czasowej w życiu każdego. Poświęcenie wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, po każdej Mszy Świętej.
 1. W poniedziałek wspomn. św. Alfonsa Liguori, bpa i dra Kościoła, 1 sierpnia to także rocznica wybuchu powstania Warszawskiego – miało sens aby pokazać światu, że duch Polski nie zginął. We wtorek w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. porcjunkuli pod zwykłymi warunkami. I czwartek mca – adoracja i różaniec w intencji powołań, zakończony Apelem Pielgrzymkowym. To także wspomn. św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich księży. Po nabożeństwach spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. I piątek mca – odwiedziny chorych od rana można jeszcze zgłosić chetnych; spowiedź od godz. 17.30, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00; W sobotę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00, Czuwanie I sobotnie od godz. 17.00, zakończone nabożeństwem,  spowiedź od 17.00.
 2. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie, taca na budowę kościoła.
 3. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Bardzo zachęcamy do abstynencji i wyrzeczenia się alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa, jak również wsparcia wszystkich pragnących wytrwać w abstynencji i trzeźwości. W kancelarii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
 4. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu prowadzona przez naszą Caritas. Zachęcamy, aby rodzina odebrała pusty tornister w zakrystii, który należy zapełnić potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze) i zwrócić w terminie nieprzekraczalnym do 18 sierpnia. Uśmiech na twarzy obdarowanych dzieci nie do przecenienia.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę: w ubiegłym tygodniu oddaliśmy do użytku salki nad kaplicą, oraz zakrystie i kancelarię, wykonując wiele drobnych prac wykończeniowych i dokumentacyjnych. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli to uczynić. Czekamy na wykonanie krzyża na kaplicę.
 2. Podczas Mszy Świętej z Ojcem Świętym Franciszkiem został poświęcony kamień węgielny pod nasz przyszły kościół. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 3. Podziękowanie ogólne za organizację festynu parafialnego – udało się – wielkie Bóg zapłać.  Szczegóły za tydzień.
 4. Święte znaki wędrują po ul. Grabianowskiej – wstępne przejście na ul. Składową ok. 11 sierpnia; drugi zestaw odwiedza rodziny na ul. Śmiałej w blokach – potem święte znaki powędrują na osiedle Rakowiecka – bloki. Proszę radnych z ul. Składowej i Rakowieckiej o zorganizowanie odwiedzin poprzez odwiedzenie rodzin i ustalenie listy odwiedzin.
 5. Zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę od 2 VIII z grupą III, naszą macierzystą, której przewodnikiem będzie ksiądz Proboszcz z ks. Marcinem. Zapisy w zakrystii i połączone ze zdawanie bagażu 1 sierpnia przy św. Stanisławie w godz. 17.00-19.00. Karty duchowego pielgrzymowania dostępne na stoliku, można składać intencje na pielgrzymkę i dobrowolne ofiary. W naszej parafii serdecznie zapraszamy na Apele Pielgrzymkowe już od jutra na godzinę 18.45 Złożą się na nie: modlitwa różańcowa, rozważanie, wspólny śpiew zakończony Apelem Jasnogórskim. Niech uczestniczy w niej każdy, komu bliska jest pielgrzymka a z różnych powodów nie może w niej uczestniczyć.
 1. Jednodniowa pielgrzymka do Pratulina, Leśnej, Janowa, Kostomłotów i Kodnia 24 sierpnia. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 2. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Nowosielski, kaw. zam. w Siedlcach, ul. H. Januszewskiej, par. tut., i Magdalena Rojek, panna z Żeliszewa Dużego, par. Żeliszew, zap. III; Kamil Skwarek, kaw. zam. w Siedlcach ul. Grabianowska, par. tut.,  i Katarzyna Biarda, panna zam. w Kaczorach par. Wiśniew zap. III.;  Dominik Suchożebrski, kaw. zam. w miejscowości Żebrak, par. Ruda Wolińska i Natalia Pawlik, panna zam. w Siedlcach ul. Południowej par. tut, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 3. W imieniu mieszkańców, pomysłodawców modernizacji placu zabaw przy ulicy Żwirowej i Grabianowskiej, zachęcamy Was kochani do wsparcia tej inicjatywy. Modernizacja dotyczy budowy boiska z podniesieniem ogrodzenia, wydzielenia części dla seniorów i dzieci młodszych, w tym również wyposażenie w huśtawki dla dzieci z niepełnosprawnością. Poparcie można wyrazić podpisując dziś petycję, która będzie złożona do Prezydenta miasta Siedlce. Szczegóły przy stoliku na zewnątrz kościoła.
 4.  Echo katolickie a w nim: relacje ze ŚDM w diecezji; o korzyściach ze stałego spowiednika lub kierownika duchowego; materiały dla kół Żywego Różańca; jakie pieśni można śpiewać na ślubie; zachęcamy do czytania.
 5.  Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Janina Soszyńska, lat. 78, z ul. Południowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.