1. Dzisiaj (30.XII) święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30 a o godz. 18.00 Msza za zm. polecanych w wypominkach. O godz. 10.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a o godz. 12.00 przyjęcie aktu ustaw synodalnych w naszej parafii.
 2. Jutro wspomn. Św. Sylwestra, zakończenie Starego Roku, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (1.I) urocz. Św. Bożej Rodzicielki Maryi, odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu..”, w środę (2 I) wspomn. Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i drów Kościoła; w czwartek (3.I) Najświętszego Imienia Jezus.
 4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek 3 I od godz. 8.00
 6. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
 7. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej.
 8. Pierwsza sobota miesiąca., adoracja i różaniec od godz. 17.00 a Nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 9. Za tydzień w niedzielę (6.I) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze święte jak w każdą niedzielę, Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy które, można wziąć do swoich domów, pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie. Opłatek parafialny dla wszystkich i wspólne kolędowanie wszystkich wspólnot i grup parafialnych: będzie miało miejsce 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prosimy o kontakt odpowiedzialnych za Grupy, wcześniej organizujemy ciasto, podczas spotkania wystąpią z mini koncertem kolęd nasza schola oraz chór młodzieżowy.
 10. W tym Roku odwiedzaliśmy ok. 40 osób chorych na miesiąc, zawarto 16 małżeństw sakramentalnych, sakrament bierzmowania przyjęło 36 młodzieży, a do I Komunii Świętej przystąpiło 97 dzieci, ochrzciliśmy 90 dzieci a zmarło 23 naszych parafian. Parafia liczy ok. 5900 wiernych i ma tendencje wzrostowe.
 11. Kancelaria czynna w porządku kolędowym, czyli rano od godz. 8.00 do 8.45 oprócz wtorku i czwartku gdy będzie nieczynna.
 12. Trwa wizyta Kolędowa Na stole przygotowujemy krzyż, świece, kropidło z wodą święconą, zeszyty od religii, indeksy katechezy studenckiej, Pismo Święte. Prosimy, aby odprowadzać księdza do następnego mieszkania, które powinien odwiedzić, a w miarę możliwości oczekiwać też przed domem czy mieszkaniem na kapłana. Ksiądz udaje się z modlitwą, błogosławieństwem do naszych domów, zapoznaje parafian i sytuację rodziny, to także okazja do deklaracji i wsparcia budowy kościoła. W tym roku ofiary przeznaczone będą na spłatę elewacji, pomnika i projekty przyszłego kościoła. Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym (przy wyjściu) oraz na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka.
 13. „„W dniu 6 stycznia 2019r. ulicami naszego miasta po raz szósty przejdzie Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego wszystkich parafian. Orszak wyrusza bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:45, której przewodniczyć będzie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, spod kościoła św. Stanisława, aby pokłonić się Jezusowi w żłóbku do katedry. Po przemarszu zapraszamy do wspólnego dzielenie się opłatkiem i poczęstunku w atmosferze kolędowania przed Nowo Narodzonym Jezusem.”
 14. Spotkanie dla Ojców dzieci Komunijnych 13 stycznia podczas Mszy świętej o godz. 18.00 a potem na salkach.
 15. Spotkanie świąteczne duszpasterstwa prawników dnia 5 stycznia o godz. 17.00 w CCHD przy katedrze.

Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy a w nim: Zachęcamy do czytania.