1. Dzisiaj (30.IX): 26 niedziela zwykła: cały dzień modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych, Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary na potrzebujących, do puszek przez Caritas Parafialną. Po Mszy Świętej wieczorowej, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym. Dzisiaj o godz. 16.45 nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych katechezy 5 i 6.
 2. W poniedziałek wspomn. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek (2.X) św. Aniołów Stróżów; w czwartek (4.X) św. Franciszka z Asyżu – Dzień Patronalny Wspólnoty Franciszkańskiej z Naszej Parafii; w piątek (5.X) św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w sobotę (6.X) rocznica beatyfikacji bł. Męczenników z Pratulina.
 3. W środę cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek od godz. 8.00
 5. Pierwszy czwartek miesiąca, adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży od godz. 17.15 oraz nabożeństwo przed Mszą Świętą wieczorową. Spotkanie z Apostolatem po Mszy Świętej.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo przed Mszą Świętą.
 7. Od najbliższego piątku do niedzieli w naszej parafii będą gościć relikwie świętych patronów młodzieży i dzieci – św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny. Zostaną one uroczyście wprowadzone na Mszy Św. w piątek o godzinie 18.00. W przyszłą niedzielę zapraszamy całą młodzież naszej parafii, szczególnie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania na Mszę świętą o godzinie 18 i późniejsze spotkanie modlitewne.
 8. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 9. W przyszłą sobotę (6.10) kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania mają swoją okazję do comiesięcznej spowiedzi (o 17.30), następnie uczestniczą we Mszy Świętej, zaś po Mszy mają swoje spotkanie – obecność obowiązkowa.
 10. Za tydzień (7.X): 26 niedziela zwykła,
 11. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina w dniu 7 października. W programie m.in. wykład ks. Piotra Pawlukiewicza nt: „Jak być mężczyzną we współczesnym świecie” Wyjazd o godz.7.45: cena: 20 zł zapraszamy ojców z synami, dziadków z wnukami jak zachęca Bp Kazimierz.
 12. Od 1 X rozpoczynają się nabożeństwa Różańcowe, każdego dnia o godz. 17.15 Prosimy, aby w tym tygodniu liderzy poszczególnych Grup i Kół Różańcowych zapisali się jeszcze na prowadzenie Różańca św. w październiku. Jeśli nie możemy być w kaplicy, odmawiajmy w domu, aby zapraszać Maryję do swojego życia.
 13. Przyjmujemy intencje Mszy Świętej na przyszły rok, które zawsze mogą być zamówione z okazji urodzin, imienin czy rocznic i są wyrazem wiary.
 14. Za ofiary złożone na pomnik Jana Pawła: KŻR MB Różańcowej 500 zł; MB Ostrobramskiej 425 zł; mieszkańcy ul. Morcinka 1148zł; indywidualnie: 400 zł z ul. Morelowej; 200 zł z ul. Składowej, Hozera, po 100 zł z ul. Jasnej, Południowej, Zielonej, Dreszera, Hozera, Bananowej, 50 zł z ul. Południowej, Bóg zapłać. W dokończonej elewacji czekamy jeszcze na instalację figury św. Rodziny nad wejściem kaplicy.
 15. Zapraszamy od października do biblioteki parafialnej aby wziąć książkę na jesienne wieczory – każdy czwartek od godz. 15.00 do 17.30 (na salkach nad kaplicą). Istnieje możliwość poczytania na miejscu.
 16. Po wakacyjnej przerwie wraca lubiany przez widzów cykl „Filmowe Rekolekcje” 2 października w ramach cyklu zostanie pokazany film „Dotknij nieba”. To prawdziwa historia powstania największego religijnego hitu w dziejach amerykańskiej muzyki.
 17. Zapowiedzi przedślubne: Ilona Agnieszka Bolesta, panna z par. tut., i Dariusz Zając kawaler z par. Domanice, zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 18. Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy. W nim:. Zachęcamy do czytania.
 19. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Dariusz Pawlik, l. 52 z ul. Daktylowej. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.