1. Dzisiaj: (IV) IV niedz. Wielkanocny; taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. Ostatnia niedz. miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej z modlitwą o uzdrowienie.
  2. A) w poniedziałek wspomn. dowolne św. Józefa, rzemieślnika: odpust w par. św. Józefa o godz. 12.00
  3. B) we wtorek św. Atanazego, bpa i dra Kościoła; spowiedź dzieci i ich rodzin przed I Komunią o godz. 9.00 i 10.30
  4. C) w środę uroczystość NMP Królowej Polski, Msze Święte ogólnodostępne o godz. 7.00; 9.00, i 18.00. Módlmy się za dzieci I Komunijne.
  5. D) Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży oraz nabożeństwo o godz. 17.15.; Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek od godz. 8.00; także wspomn. św. Floriana.
  6. E) Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i przed Mszą Świętą wieczorną czyli o godz. 17.45; ofiary na tacę na misje także dowolne św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
  7. F) w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. W sobotę zapraszamy całą młodzież naszej parafii na wieczór chwały połączony z majówką na godz. 19.00. I dz. Nowenny do Ducha Św.
  8. Za tydzień: V niedz. Wielkanocy, niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych.
  9. W poniedziałek (1 V) rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą odbywać się każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości. Upraszam rodziców, aby śpiewali lub odmawiali z dziećmi litanię w domu oraz przy kapliczkach. Zapewne będzie tak przy ul. Bajkowej o godz. 19.00 w niedziele i 3 V.
  10. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek i środę.
  11. Przypominam, że na stałe parkujące samochody muszą być zabierane z parkingu na sobotę po południu i niedzielę, oraz święta.
  12. Poprzyjmy projekt obywatelski odnośnie odnowienia boiska przy SP 5, które służy dzieciom i naszej młodzieży, można zagłosować elektronicznie, pobrać karty z półek przy wyjściu.
  13. Rocznica I Komunii świętej w tym roku odbędzie się V o godz. 12.00; a poświęcenie pól 16 V.
  14. Komitet budowy kościoła zapraszam na spotkanie w czwartek 18 V na godz. 19.00.
  15. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się 23-25 czerwca – dla każdego chcącego rozeznać swoje powołanie a rekrutacja do Seminarium 8 VII i 2 IX br.
  16. Zapowiedzi przedślubne: Radosław Kamiński, kaw. z ul. Poznańskiej, par. Bożego Ciała i Marta Katarzyna Niedziółka, panna, zam. ul. Kokosowa, par. tut., zapow III; Arkadiusz Drabarek, kaw., zam. ul. Rakowiecka, par. tut., i Natalia Izdebska, pana z Wołyniec-Kolonii, par. Wołyńce, zapow. III. Krzysztof Adam Bieluk, kaw., zam. ul. Ganiewskiego, par. tut., i Kamila Joanna Osińska panna, zam. w Siedlcach ul. Sienkiewicza, par. św. Stanisława, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.