1. Dzisiaj (30 kwietnia) przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy. Katechezy 1 i 2 dla Rodziców i Rodziców chrzestnych odbędą się dzisiaj o godz. 17.00 na salkach; Rozpoczyna się Tydzień Biblijny: (zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, a pomoce można nabyć w zakrystii); (stąd podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 czytania będą opatrzone komentarzami – które poprowadzą członkowie nowej w naszej parafii wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.); po Mszy Świętej wieczorowej otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 2. W poniedz. Wspomn. św. Józefa Robotnika – odpust w św. Józefie o godz. 11.30; we wtorek wspomn. św. Atanazego, bpa i dra Kościoła; w środę uroczystość NMP Królowej Polski – zachęcam wszystkich do udziału w centralnej Mszy Świętej w siedleckiej katedrze o godz. 10.00 a następnie uroczystościach patriotycznych, u nas Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 (majowe 17.40) oraz uroczystość I Komunii Świętej. Uwrażliwiam, że nie będą mogły być w kaplicy podczas I Komunii osoby postronne wobec dzieci przyjmujących Sakrament; w czwartek wspomn. św. Floriana, męczennika; w piątek wspomn. dowol. Św. Stanisław Kazimierczyka, kapłana; w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 3. Od poniedziałku rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci.
 4. Zapraszam kilka chętnych kobiet do mycia okien w poniedziałek na godzinę 10.00, oraz kilku mężczyzn z grabiami i szpadlami.
 5. Spowiedź rodziców i dzieci I Komunijnych we wtorek o godz. 9.00 i 11.00 wg ustalanego planu, oraz o 16.00 dla tych co absolutnie nie mogą być przed południem.
 6. W środę nie będzie cotygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Kancelaria parafialna w poniedziałek, wtorek i środę będzie
 8. Pierwszy czwartek miesiąca: nabożeństwo po Mszy świętej połączone z majowym i adoracja oraz spotkanie Apostolatu Złotej Róży. 4 maja 2017 r. (czwartek) zachęcamy szczególnie młodych aby udała się do parafii Bożego Ciała na spotkanie z alumnami WSD na godz. 18.00
 9. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 i nabożeństwo po Mszy Świętej połączone z majowym.
 10. Pierwsza sobota adoracja i różaniec od godz. 17.00 a nabożeństwo majowe od godz. 17.40.
 11. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania nie mają spotkania w piątek ale są zobowiązani do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
 12. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd do Górek koło Garwolina z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Wyjazd 13 maja o godzinie 8.00 sprzed kaplicy. Zapisy w zakrystii.
 13. (Tylko Internet) W niedzielę, 30 kwietnia, w Katedrze Siedleckiej podczas Mszy św. o godz. 13.00 zostanie powitana figura Matki Bożej Fatimskiej, która w ramach roku maryjnego z Fatimy przez Siedlce oraz inne miasta w Polsce trafi do polskich parafii w Rosji na Syberii. Po Mszy św. figura Matki Bożej będzie niesiona w procesji różańcowej ulicami miasta. Więcej informacji na stronie www.
 14. W niedzielę 7 maja w Parczewie będziemy przeżywali Diecezjalny Dzień Rodziny pod hasłem: „Miłość wszystko przetrzyma”. Drodzy Diecezjanie! Chciałbym Was serdecznie zaprosić na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 7 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą słowa św. Pawła z Hymnu o miłości: „Miłość wszystko przetrzyma”. Mam świadomość, iż rodzina przeżywa dziś kryzys, dlatego ważnym jest odkrycie na nowo w Chrystusie źródła miłości oraz siły do wzajemnej wierności i świętości.    Zapraszam na to spotkanie zarówno rodziny, małżonków, jak i osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa. Proszę Księży Proboszczów o zachętę oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdów do Parczewa. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza nas swoją opieką i wstawiennictwem. Z pasterskim błogosławieństwem + Kazimierz Gurda,          Biskup Siedlecki Z Siedlec wyjazd autokarem organizuje ks. Tomasz Koprianiuk z parkingu przy katedrze o godz. 7.45. Kontakt z ks. Tomaszem: tel. 504-894-489
 15. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda – w trosce o ochronę życia ludzkiego od poczęcia, jak również w trosce o poszanowanie klauzuli sumienia w pracy lekarzy, w obliczu działań zmierzających do pozbawienia Pana profesora Bogdana Chazana prawa wykonywania zawodu – wyraził zgodę na przeprowadzenie przed kościołami parafii siedleckich,  akcji związanej ze zbieraniem podpisów pod petycją w obronie dobrego imienia prof. Bogdana Chazana. Podpisy zbieramy dzisiaj (30 kwietnia 2017 r.) 
 16. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Talacha, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Żwirowa, par. tut., i Monika Więckowska, panna, zam. w Siedlcach, ul. Ogińskich, par. katedralnej, zap. III; Piotr Wyrębek, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Janiny Porazińskiej, par. tut., i Agnieszka Zalewska, panna z Krasewa, par. Ulan zap. II; Mateusz Krahel, kaw. zam. w Janowie, parafia św. Jerzego i Aleksandra Świderska, panna zam. w Siedlcach, ul. Rakowiecka, par. tut. zap. I; Marcin Głuchowski, kaw. zam. w Nowych Iganiach, ul. Miodowej, par. Bł. Męczenników i Izabela Borkowska, panna, zam. na ul. Śmiałej 17 B par. tut. zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  1. Modlitwą ogarnijmy wszystkich maturzystów którzy zaczynają zmagania od 4 maja i wypraszajmy zdania egzaminów i wyboru właściwej drogi powołania.
  2. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych i maryjnych na naszych domach z racji 2 i 3 maja.